11 gru 2019

MŁODY RENIFER ALEX - w kichach od 6 grudnia. Mini opinia

Młody renifer Alex. Urzekająca pięknem i majestatem przyrody produkcja, która oczarowała serca widzów, bijąc rekordy oglądalności we Francji i w krajach skandynawskich. „Młody renifer Alex” to przeniesiony na duży ekrany rok z życia lapońskiego renifera – imponujący projekt filmowy, do którego scenariusz napisało życie ...[opis wydawcy]


Kilka słów o jednej z premier kinowych.

"Młody Renifer Alex" to produkcja, która mnie zaskoczyła. Otóż spodziewałam się, że jest to produkcja typowo bajkowo/ filmowa przeznaczona młodszym widzom. Nie czytałam opisu uważnie i do końca. Zwiastun był bardzo kuszący...

Cóż ciekawy projekt, ale nie bardzo przeznaczony młodym widzom. Jest to film dokumentalny, edukacyjny pokazujący trudne życie reniferów w Laponii. Oprócz reniferów chwilami twórcy skupiają się na innych zwierzętach walczących o przetrwanie.
Jest to pouczająca opowieść, ale dla fanów filmów przyrodniczych. Na sali było niewiele dzieci, ale nie były zainteresowane oglądaniem. Szczególnie te młodsze. Takie co chodzą do szkoły, bardziej były skupione na tym co dzieje się na ekranie.

Produkcje polecam osobom lubiącym filmy przyrodnicze, edukacyjne bo faktycznie wiele rzeczy można się z niej dowiedzieć. Sama doszkoliłam się w kwestii trudnego życia reniferów, gdyż nie spodziewałam się, że  zmagają się z takimi trudnościami aby przetrwać.

Nie streszczam fabuły, gdyż jest to jeden rok z życia renifera Alexa i jego stada. W kilku słowach zdradziłabym wszystko.

Renifer Rudolf zawsze kojarzył mi się ze zwierzęciem, które ma lekki i proste życie. Tego bajkowego  może  egzystencja taka jest, ale nie tych co żyją w realnym świcie.
Jeśli jesteście zainteresowani taką produkcją warto się skusić. Ja obejrzałam, ale drugi raz bym się już nie wybrała.

12 komentarzy:

 1. Lubię filmy przyrodnicze, więc z ogromną chęcią obejrzę ten film

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój synek był dzisiaj na tym filmie, ale bardzo się wynudził. Nie jest to film dla młodszych dzieci, bardziej docenią go starszaki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Do kina się raczej nie wybiorę, ale już u siebie w domu chętnie poznam ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Poczekam aż będzie można obejrzeć online. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja raczej nie obejrzę. Czasu mi brakuje na wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że to może być ciekawy film, ale tak jak napisałaś - nie dla wszystkich dzieci. Jednak ja chciałabym go zobaczyć. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. ja z mężem się zastanawiamy czy w tym roku jeszcze nie chcemy pójść na jakąś bajkę :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja za duża a moja dzidzia za mala

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie bym obejrzała, lecz przy noworodku czasu jest niewiele :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wydawało mi się, że to będzie taki sobie film. Tym bardziej, że w tym roku konkuruje z Krainą Lodu, która oczywiście robi mega furorę, jednak twoja opinia zachęciła mnie do obejrzenia go :) Zapraszam też na mojego bloga, gdzie powróciłam ze swoją książką: https://forenovel.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie obejrzę ten film, bo zapowiada się ciekawie :D
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Przyznam szczerze, że widziałam zwiastun tego filmu, ale szybko o nim zapomniałam. Dopiero Twój post mi o nim przypomniał. Może obejrzę jak już trafi na jakieś nośniki.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga