21 wrz 2012

Mój najlepszy nauczyciel. Od nienawiści do miłości -Dr Wayne W. Dyer, Lynn Lauber


Tytuł: Mój najlepszy nauczyciel
Autor: Dr Wayne W. Dyer, Lynn Lauber
ISBN: 978-83-7377-547-3
EAN: 978373775473
Wydanie: I
Rok wydania: 2012
Format: 145 x 205 mm
Ilość stron: 104
Oprawa: miękka


Przez całe swoje życzcie czegoś szukamy, pragniemy coś zmienić, udowodnić, że jesteśmy inni, lepsi. Ma swojej drodze spotykamy ludzi, którzy z czasem stają się naszymi drogowskazami, sprawiają, że potrafimy ujrzeć, to co było dla nas niewidoczne. 
Dr.Wayne W.Dyer i Lynn Lauber są autorami, krótkiej, ale bardzo pouczającej książki pt.  Mój najlepszy nauczyciel – Od nienawiści do miłości.
Dr.Wayne W.Dyer – jest znanym na całym świecie autorem książek ( napisał ponad trzydzieści) i wykładowcą zajmującym się tematyką samorozwoju.
Lynn Lauber – specjalizuje się w fikcji literackiej, narracjach pamiętnikarskich i twórczości w zakresie rozwoju osobistego. Opublikował trzy swoje książki, a jej eseje ukazały się w The New York Times.

Głównym bohaterem książki jest profesor Ryan Kilgore. Jest człowiekiem, który pomimo wielu nieprzyjemnych przeżyć wychodzi na człowieka, zakłada rodzinę. Jednak ma w sercu wielką ranę – żal do ojca za to, że go zostawił zaraz po narodzinach.
Z czasem żal przeradza się w chęć otrzymania odpowiedzi, zrozumienia decyzji ojca – rusza, aby  go odszukać i tym samym poprawić swoje stosunki z synem.

Czy Rayanowi uda się odszukać ojca? Czy znajdzie odpowiedzi na męczące go pytania? Czy jego relacje z synem ulegną poprawie? Aby znaleźć odpowiedzi na pytania, trzeba zapoznać się z treścią.

Historia Ryana jest niby jedną z wielu, ale ukazuje człowieka upartego, którym rządzą sprzeczne emocje. Trudne dzieciństwo jednak miało wpływa na bohatera i pomimo wszelkich starań, aby odnaleźć siebie potrzebował wielu lat, a najbardziej potrzebował nauczyciela, który wskaże mu drogę, który potrafi zrozumieć.

Cała opowieść jest krótka, jednak bardzo wciąga i pochłania, czasem nawet zachowanie bohatera nurtuje i denerwuje. Jest także bardzo pouczająca i dająca do myślenia. Zmuszająca do refleksji.
Styl autorów sprawia, że podczas czytania tworzy się nostalgiczny klimat, odpowiedni do treści.
„Mój najlepszy nauczyciel” – Od nienawiści do miłości, jest to historia człowieka, którą warto poznać. Jest niedługa(  ok.100 stron), szybka, lekka w czytaniu, a potrafi ukazać tak wiele.
Dla niektórych może okazać się także drogowskazem, jakiego szuka.

Moja ocena 8/10

 Książkę otrzymałam od wydawnictwa Studio Astropsychologii za co bardzo dziękuje.
                                   
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga