20 sie 2014

KWANTOWY UMYSŁ

Autor: Amit Goswami
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Premiera: 2014
Moja ocena: ?
Ta publikacja umożliwia Ci wkroczenie na drogę samorozwoju, dzięki której samodzielnie dokonasz zwiększenia mocy własnej umysłowej kreacji. Dowiedz się, jak wykorzystywać umysł do stworzenia rzeczywistości takiej, jaką chciałbyś, by ona była. Myśl kwantowo – bądź kreatywny! źródłoCzy tylko osoby utalentowane i wybitne mogą dokonać wielkich rzeczy? Czy może każdy z Nas ma potencjał, aby dokonać czegoś wielkiego? 
Co Nas ogranicza?
Gdzie mamy szukać swojej mocy, kreatywności, potęgi? 
Jak otworzyć swój umysł?

Odpowiedz na te pytania możemy znaleźć w książce "Kreatywny umysł", której autorem jest  Amit Goswami, emerytowany profesor fizyki teoretycznej.
Nie da się ukryć, że sam tytuł może odstraszyć wiele osób, a powiązanie tematyki z fizyką kolejne grono, jednak niepotrzebnie.

Fakt jest taki, że książka nie jest lekka, czytając wielokrotnie zatrzymywałam się i zastanawiałam nad słowami autora. Analizowałam poglądy profesora, przykłady zdarzeń opisanych w książce, cytowane słowa znanych osobistości - i doszłam do wniosku, że jednak autor ma wiele racji w tym co pisze...

Jak twierdzi autor książki, jesteśmy osobami ograniczonymi przez nasze ego, trudno Nam wgłębić się w siebie, swoją świadomość, aby poczuć odrobinę wolności u wierzyć w coś niewiarygodnego. Przyjąć i zaakceptować zjawiska paranormalne, reinkarnację, czerpać wiedzę ze snów, wgłębiać się w siebie.

Fizyka kwantowa postrzega świadomość jako podstawę wszelkiego bytu. Ten rodzaj fizyki pozwala dostrzec nieświadomość. Pomimo że brzmi to dość skomplikowanie, aż takie nie jest.

Autor książki stara się pisać zrozumiale dla czytelnika, wiele przykładów przedstawia graficznie. Swoje tezy popiera dowodami naukowymi. Cytuje słowa znanych ludzi, którzy poprzez koncentrację, przypadkowe zjawiska czy sny dokonali wielkich rzeczy, napisali dzieła godne uwagi, czy stworzyli rzeźby, obrazy podziwiane do dnia dzisiejszego.
Autor podaje też różne - dodam bardzo interesujące przykłady, sytuacji, które zmuszają do zastanowienia, do otwarcia swojego umysłu.

Bardzo często w treści profesor używa słowa kreatywność ( zwyczajne rozwiązywanie problemów). Rozróżniamy dwa rodzaje kreatywności - podstawową i sytuacyjną. Którą z kreatywności najczęściej używamy?

Człowiek kreatywny ma bardzo bogatą wyobraźnię, pewność siebie, oryginalność, nie boi się ryzyka, jest pracowity. Takie osoby potrafią wgłębić się w siebie, swój umysł i go nie ograniczać. Potrafią zaufać "szeptom umysłu" , rozwiązania problemów widzą w snach - jednym słowem są otwarci na swoje wnętrze.
Tacy ludzie są w stanie odkryć jaźń kwantową, oddzielić się od swego ego. Według autora jaźń kwantowa to nic innego jak intuicja - Czy zawsze jej słuchasz? 

Na temat treści mogłabym pisać wiele, jednak nie o to chodzi w tym wszystkim. Osobiście nie jestem w stanie przedstawić wszystkich poglądów autora. Niektóre rzeczy są dla mnie nie w pełni zrozumiałe... Warto samemu zagłębić się w treść książki "Kwantowy umysł" i być może dzięki niej  przestaniesz ograniczać się tylko do zewnętrznych rzeczy, a sięgniesz do wnętrza siebie.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa: Studio Astropsychologii


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga