12 sie 2014

DIETA 8 - GODZINNA

Autor: David Zinczenko, Peter Moore
Wydawnictwo: Vital
Premiera: 2014
Moja ocena: ?

Dieta 8-godzinna pozwoli Ci schudnąć szybko, zdrowo i bezpiecznie. Dzięki niej stracisz na wadze nawet do 2,5 kg tygodniowo – nie ograniczając przy tym spożycia kalorii ani nie rezygnując ze swoich ulubionych potraw. Jak to możliwe?źródło


Większość z Nas marzy o pięknej, szczupłej i zgrabnej sylwetce - niestety mało komu udaje się spełnić to marzenie.
Na ogół ogranicznikiem są dość szokujące diety, które prędzej czy później przerywamy.

Ja należę do osób, które samo słowo dieta odstrasza. Lubię jeść, często sięgam po słodycze czy napoje słodzone - Wiem, że to błąd, dlatego też staram się je ograniczać, ale nie rezygnuje całkiem.

Ostatnio na rynku pojawiła się książka "Dieta 8- Godzinna", która jest wyjaśnieniem i zarazem udowadnia skuteczność dość nietypowej diety.

Na czym ona polega? Otóż uczestnik diety może jeść wszystkie produkty, ale tylko przez osiem godzin dziennie. Oczywiście niektóre takie jak słodycze, napoje słodzone czy potrawy zawierające więcej tłuszczu powinny być ograniczone. 
Co jest plusem tej diety? Nie trzeba jej stosować przez cały tydzień. Wystarczy od trzech do pięciu dni.

W książce znajdują się opisane przykłady osób, które zastosowały tę dietę. Jednak mnie najbardziej zaciekawił dział, w którym są odpowiedzi na wiele pytań, które mnie czasem nurtowały np; Czy podczas stosowania diety mogę pić kawę z cukrem i śmietanką, nie łamiąc tym zasadę odchudzania? W tym rozdziale, jest naprawdę wiele pytań i odpowiedzi dość ciekawych.

W książce znajdują się też dość interesujące przepisy, które bardzo szybko można przygotować. Znajduje się tam też tabelka, w  której powyszczególniano ilość kalorii, jakie zawiera dany przepis.

Jednak trzymanie diety to nie wszystko. Ważne są także ćwiczenia. O tym autorzy nie zapomnieli i poświęcili jeden rozdział na przedstawieniu krótkich dziennych ćwiczeń.

Książka posiada wiele istotnych i ważnych informacji dotyczących tej diety. Wszystkie informacje potwierdzone są badaniami i doświadczeniami.

Wiele osób tak jak ja może podejść do tej pozycji dość sceptycznie - cóż autor (autorzy) to przewidzieli, dlatego też za wszelką cenę starali się udowodnić autentyczność swoich słów.

Poznawanie treści jest szybkie, gdyż książka napisana jest dość lekkim i zrozumiałym językiem.

Czy dieta jest skuteczna? Nie wiem, ale będę próbowała ją wypróbować, korzystając z rad zawartych w treści. Czy polecam? Raczej tak, gdyż nic nie stracicie na jej przeczytaniu, a być może zyskacie.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Pani Natalii i wydawnictwa Vital

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga