7 paź 2016

CZYTAM SOBIE - seria dla najmłodszych

O smoku spod Wawelu
Planety pana Mikołaja


Jak przekonać dziecko do czytania? To jest pytanie za tysiąc punktów. Najlepszym sposobem jest przyswajanie dzieciom książek od jak najmłodszych lat. Nie wystarczy jednak tylko mu czytać, bardzo dobrze jest, gdy dziecko samo małymi kroczkami odkrywa prawdę.
Na rynku pojawiły się książeczki z serii "Czytam sobie", są to krótkie utwory przeznaczone dzieciom w wieku od pięciu do siedmiu lat. Owe książeczki to nie typowe bajki, są to utwory, dzięki którym dzieci nabywają wiedzę.
"Planety pana Mikołaja" , to króciutka historia o Mikołaju Koperniku, o tym jak odkrył, że Słońce stoi a Zienia  się obraca.
"O smoku spod Wawelu" to skrócona legenda o smoku, którego pokonał Dratewka.

Książeczki przepełnione są kolorowymi, zabawnymi rysunkami. Na dolnej części strony znajdują się zdania napisane dużą czcionką - idealne do samodzielnego czytania przez dzieci. Historie są krótkie i zrozumiałe, obejmują najistotniejsze fakty. Wszystko jest tak skonstruowane, aby dziecko mogło samo przeczytać, gdy to uczyni otrzymuje dyplom z naklejką. Jest to ciekawy dodatek do książeczek tej serii.
Książeczki z serii podzielone są na trzy poziomy, dzięki temu młodsze dzieci, potrafiące już samodzielnie czytać, mogą osiągać swoje małe sukcesy. Im starsze dziecko, tym trudniejszy poziom czytania.

Polecam dzieciom i zachęcam rodziców do zainteresowania się tymi pozycjami.

Z książeczkami zapoznałam się dzięki uprzejmości wydawnictwa: Egmont Polska
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga