30 paź 2016

PRZEZ CIEMNOŚĆ

Autor: Alexandra Bracken
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: marzec 2016
Seria: Mroczne umysły- dodatek - trzy nowele
Stron: 379


Seria "Mroczne umysły" już za mą lecz jest jeszcze jedna pozycja, która jest powiązana ze światem Ruby. Bracken stworzyła trzy nowele, w których opisała losy innych bohaterów.

Pierwsza nowelka "W sidłach losu"dotyczy Gabe, początkowo nie wiedziałam kim on jest...O Gabe dowiadujemy się w trzeciej części trylogii, jest to chłopak/ początkujący łowca, który uratował Zu. Z tej krótkiej opowieści dowiadujemy się kim był, jak trafił na Zu i dlaczego zginął.
Autorka jednym słowem uzupełniła brakujące informacje.

Druga nowela "Zapłoną iskry" dotyczy Sam, dziewczyny, która jest przyjaciółką Ruby z obozu. Z tej historii dowiadujemy się o losach Sam kilka tygodni przed jej uwolnieniem. Oprócz historii Sam dowiadujemy się o Lucasie, który jest czerwonym, ale też przyjacielem z dzieciństwa nastolatki.

Trzeci tekst "Pomimo mroku" to już losy Sam i Lucasa opisane po likwidacji obozów. W tym opowiadaniu autorka przybliża dalsze losy Ruby, jej przyjaciół, sytuację polityczną. Ostatnia historia, to krótkie przedłużenie tomu trzeciego. Dzięki niemu wiemy co dalej dzieje się z bohaterami, czy ich życie jest lżejsze.

Najbardziej do gustu przypadła mi ostatnia historia. Nie muszę się zastanawiać i jak radzą sobie bohaterowie. Pomimo że teksty nie są długie, są dobrze napisane. Nadal odczuwa się ten mroczny klimat, historie trzymają w napięciu. Czytanie jest szybkie, wciągające i pochłaniające.
Plusem jest to, że dzięki tym krótkim historiom mamy wgląd w sytuację innych postaci, a tym samym bardziej możemy wkroczyć do świata wykreowanego przez autorkę.

Osobiście te trzy historie przypadły mi do gustu i jeśli poznaliście trylogię warto też zapoznać się z książką "Przez ciemność"
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga