21 sty 2018

Zapowiedzi wydawnicze - luty

"Royce Rolls" Margaret Stohl
Z humorem o świecie współczesnych reality shows.
Amerykańska story w stylu glamour, zaprawiona błyskotliwym humorem. A gdyby tak ktoś napisał książkę o reality show rodziny inteligentniejszej od Kardashainów?
Rodzina Royce Rolls ma wszystko – luksusowe wille, ogromną fortunę, świetne nazwisko. Ma także, jak każda rodzina - problemy, z których największym, acz nie jedynym, wydaje się spadek popularności ich dotąd oglądanego przez miliony reality-show: „Rolling with the Royces”. Szesnastoletnia Bentley i jej rodzeństwo: Porshe i Maybach cieszą się, że wreszcie odzyskają swobodę, uwolnią się od wszechobecnych kamer. Ale matka – Mercedes, która jest uzależniona od show zaczyna się załamywać... załamują się też więzi rodzinne, co i jak je uratuje?
"Demon luster" Martyna Raduchowska, premiera 28 lutego

Strzeżcie się, bo tym razem nawet szósty zmysł nie pomoże!
Ida powoli godzi się ze swoim przeznaczeniem. Dziewczyna jest szamanką od umarlaków, nie ma wpływu na to, czyj zgon przepowie, ale staje się odpowiedzialna za duszę przyszłego zmarłego. Ma obowiązek ją chronić i zadbać, by bezpiecznie trafiła w zaświaty. Ida dojrzewa do swojej roli i świata, z jakim będzie musiała się już niedługo zmierzyć. A ten zapowiada się dosyć ponuro.
W jej misji przeszkadza jej łaknący dusz Demon luster. Tym razem jednak nie może liczyć na niczyją pomoc. Ponownie przekonuje się, że szósty zmysł nie zawsze jest błogosławieństwem…
Kontynuacja "Szamanki od umarlaków" jest mocniej przepełniona magią i mroczniejsza, a intryga jeszcze bardziej skomplikowana.
 "Do zobaczenia w kosmosie" Jack Cheng, premiera 28 lutego

Ziemia jest okrągła, ale to nie znaczy, że każda podróż ma swój kres.
Bohaterem książki jest 11-letni Alex, dumny właściciel Carla Sagana – najmądrzejszego szczeniaka na świecie. Ojciec Alexa od dawna nie żyje, starszy brat mieszka daleko,a matka ma zazwyczaj „ciche dni” i sama wymaga opieki. Alex interesuje się astronomią – na swoim „złotym iPodzie” nagrywa subiektywną, żywiołową relację z życia na Ziemi, którą pewnego dnia planuje wysłać w kosmos, najlepiej w samodzielnie skonstruowanej rakiecie. Alex wyjeżdża na festiwal skupiający podobnych mu miłośników rakiet i astronomii. Ponosi wprawdzie nie jedną porażkę, ale poznaje za to ludzi, z którymi rusza w dalsza drogę, w poszukiwaniu śladów własnego ojca i nie tylko…
"Tajemnica nawiedzonego lasu" Anna Kańtoch, premiera ostatniego 3. tomu („Tajemnica godziny trzynastej”)  w kwietniu

Już w kwietniu ostatni tom serii, "Tajemnica opuszczonego miasta".
Jest listopad, 1953 roku, minęły dwa miesiące od wakacji w Markotach, które przewróciły do góry nogami życie trzynastoletniej Niny. Pewnego dnia w jej szkole zjawiają się sierżant Sowa i porucznik Lis. Zabierają Ninę pod wschodnią granicę do tajemniczego ośrodka. Są tam także inne dzieci z Markotów. Z Instytutu nie da się uciec, w otaczającym go lesie czai się groza, mgła skrywa czerwonookie upiory ze szczypcami zamiast dłoni. Nieopodal zaś znajduje się opuszczona wioska węglarzy. Z której magia wzięła swój początek. Jakie tajemnice skrywa porzucona osada?
Kto okaże się prawdziwym wrogiem – upiorne monstra czy może komuniści?
I czego tak naprawdę chcą od Niny ubecy?
Kontynuacja „Tajemnicy Diabelskiego Kręgu” naprawdę potrafi zmrozić krew w żyłach. Tej książki lepiej nie czytać po ciemku...


14 komentarzy:

 1. Trzeci tytuł mnie zainteresował.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie przeczytałabym "Do zobaczenia w kosmosie" ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Demon luster" i "Tajemnica..." to tak naprawdę wznowienia, ale że nie miałam okazji ich czytać cieszę się, że znów pojawiają się na półkach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Tajemnica nawiedzonego lasu" brzmi bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam wcześniej o żadnej z tych pozycji, choć pierwsza brzmi dość ciekawie, a i okładka jest bardzo ładna ;) Sama czekam na kilka książek o tematyce historycznej oraz na kilka pozycji od Hoover, które przemknęły mi w zapowiedziach ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety nic dla siebie nie znalazłam. :(

  potegaksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj niestety nie wiem czy któryś z tych tytułów by mnie zainteresował, raczej w to wątpię :/
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Właściwie wszystkie mogą być niezłe :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwszą pozycję bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawi mnie jedynie pierwszy tytuł, no i ta przyciągająca, minimalistyczna, aczkolwiek bardzo dziewczęca okładka :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zaciekawiła mnie pierwsza pozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja niestety nie czekam na żadną z tych książek :( Ale pierwsza ma piękną okładkę <3

  OdpowiedzUsuń
 13. "Do zobaczenia w kosmosie" - wydaje się być ciekawe, jak dla mnie.

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga