11 sty 2018

ZŁA JULIA

Autor: Leisa Rayven
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: wrzesień 2017
Cykl: Starcrossed (tom 2)
Stron: 365

Częściową historię Ethana i Cassie poznałam czytając książkę "Zły Romeo" - była to historia pełna emocji, ale brakowało jej ...odpowiedzi na pytania, które rodziły się w trakcie czytania.
"Zła Julia" jest kontynuacją a zarazem uzupełnieniem tomu pierwszego.

Ethan wrócił odmieniony i pragnący odzyskać Cassie, ale ona choć nadal go kocha, to...jest zbyt wiele wątpliwości, które nie pozwalają jej uwierzyć w zapewnienia Ethana. Cassie wraca wspomnieniami do przeszłości, porównuje teraźniejszość i  próbuje budować przyszłość...
Czy Cassie wybaczy Ethanowi, że tyle razy złamał jej serce? Czy da mu kolejną szansę?

Nie za bardzo chce streszczać fabułę, gdyż jest to kontynuacja dalszych losów bohaterów. Kontynuacja dotyczy zarówno momentu, w którym zakończył się tom pierwszy jak i wspomnień, które przeplatają się w rozdziałach. Dzięki retrospekcji i wpisom z dziennika mogłam uzupełnić brakujące elementy, poznać lata, które ukształtowały bohaterów, zrozumieć ich miłość i nienawiść do siebie, i do innych.

Autorka drugi tom utrzymała w takim samym klimacie jak pierwszy - płaczliwym, pełnym emocji. Zastosowała także formę dwóch czasów.
Poznawanie dalszej historii było ekspresowe. Treść pochłonęła całą moją uwagę, a że literatka pisze lekkim stylem, potrafi zainteresować czytelnika w stu procentach, nie umiałam oderwać się od książki, aż ją skończyłam.

Fabuła nie rozwija się szybko. Twórczyni w bardzo przemyślany sposób ustawia wydarzenia, bawi się czasem oraz emocjami czytelnika. 
Tak naprawdę jest to prosta historia, która umila czas...szczególnie zimą.
 Fakt, faktem, że obie książki tworzą jedną opowieść, która powinna zostać wydana jako jeden  dłuższy utwór. Ale cóż teraz liczy się zysk...

"Zła Julia" to powieść na jeden wieczór, to ciąg dalszy tragicznych wydarzeń, które ukształtowały bohaterów. To powieść, która pochłania się na jednym wdechu. Historia jest cukierkowa, ale za to jak dużo emocji wywołuje.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga