21 paź 2019

„PS Kocham Cię na zawsze” - trwają prace nad ekipą filmową

W weekend ogłoszono, że powstanie sequel kultowego filmu „PS Kocham Cię”. W roli głównej ponownie zobaczymy Hilary Swank. Film zostanie nakręcony na podstawie wydanej właśnie także w Polsce powieści „PS Kocham Cię na zawsze” autorstwa Cecelii Ahern. 

–Powstanie film na podstawie „PS Kocham Cię na zawsze” (org. „Postscript”) – ogłosiła Cecelia Ahern w wywiadzie dla radia RTÉ. –Jedną z pierwszych osób, które do mnie napisały była Hilary Swank. Była podekscytowana, chciała przeczytać książkę. Po przeczytaniu powiedziała: „Chcę zrobić ten film” – zdradziła Ahern podczas rozmowy. Aktualnie trwają prace związane z kompletowaniem ekipy filmowej. 


„PS Kocham Cię” stało się światowym fenomenem dwa razy. Po raz pierwszy w 2004 roku, gdy ukazała się powieść nikomu wtedy nieznanej debiutantki Cecelii Ahern. Książka sprzedała się w nakładzie 1,14 miliona egzemplarzy. Drugi raz – trzy lata później wraz z premierą filmu z Hilary Swank i Gerardem Butlerem w rolach głównych. Film zarobił 156 milionów dolarów przy zaledwie 30 milionowym budżecie. 

Fani czekali piętnaście lat na kontynuację tej wzruszającej historii. Książka „Postscript” ukazała się 19 września na rynkach anglojęzycznych i 16 października – jako „PS Kocham Cię na zawsze” w Polsce.  „PS Kocham Cię na zawsze” rozpoczyna się siedem lat po śmierci Gerry’ego. Jego żona – dobrze znana z pierwszej części – Holly Kennedy poukładała swoje życie na nowo. Ma stabilną pracę i zamierza zamieszkać ze swoim nowym partnerem, Gabrielem. Ciara, siostra Holly, namawia ją do udziału w podcaście, w którym miałaby opowiedzieć o swoich doświadczeniach po śmierci Gerry’ego i o listach, które jej zostawił.

„PS Kocham Cię na zawsze” zebrała bardzo dobre recenzje w zagranicznej prasie. „Intymna, życzliwa i błyskotliwa” – pisał „The Times”, „Imponująca, aktualna i zajmująca” – „The Observer”, „Błyskotliwa, radosna, zachwycająca, ale także dająca do myślenia, pouczająca i inspirująca” – dodawał „The Daily Mail”. 

Warto dodać, że na podstawie innej książki Ahern – „Głosu”, powstaje serial, którego producentką jest Nicole Kidman. 
[informacja prasowa]


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga