30 cze 2013

Lekkie książki na wakacje.

 Wakacje...wiele osób cieszy się wolnym czasem od szkoły. Mnie niestety ten czas już nie dotyczy. Jednak sama świadomość lata, ciepłych dni zmusza do sięgania po książki o lekkiej tematyce.

 Cóż mogę powiedzieć na ten temat: Otóż osobiście najczęściej w tym czasie sięgam po coś romantycznego
Tak więc na lato mogę wam polecić romanse realistyczne jak i fantastyczne. Ja osobiście sięgam po historie paranormalne. Polecam także książki N.Sparksa czy P.C Cast.

Do tego ma się czas na czytanie serii. Najlepiej polecam już takie, które zostały zakończone i jest szansa przeczytać je w jednym ciągu i przeżyć wszystkie odczucia w jednym tchem. Do nich zaliczam np: cykl Szeptem, Igrzyska śmierci, Nieśmiertelni, Zmierzch...

Raczej odradzam czytanie książek o tematyce naukowej, publicystyki. Czas wakacji jest czasem odpoczynku, a takie książki na ogół nie są zbyt relaksujące.

A wy co polecacie na lato?

Post pojawił się u:
Pauliny
Recenzje Kiti
Mileny

7 komentarzy:

 1. Ja oczywiście będę częściej sięgać po lekkie i niezobowiązujące lektury, ale nie wykluczam, że sięgnę po coś "cięższego".:)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja w czasie wakacji lubię czytać książki ambitne i dobijające :) wiem, dziwne to, ale jak jestem zrelaksowana ciepełkiem to więcej wymagam od siebie i książek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam dokładnie to samo, lubię co prawda w wakacje sięgnąć po jakąś lżejszą książkę, ale zazwyczaj czytam te trochę bardziej wymagające, na które nie miałam czasu w roku szkolnym. :)

   Usuń
 3. Ja też w wakacje lubię poczytać coś lekkiego, trochę wzruszającego i może skorzystam z Twojego pomysłu i zabiorę ze sobą Sparksa

  OdpowiedzUsuń
 4. Już mam moje plany czytelnicze na wakacje ustawione, jezeli skoncze z wyprzedzeniem terminu, to chetnie zapoznam sie z twórczoscia polecanych przez ciebie autorów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba także jakieś paranormale i romanse. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zależy kto co lubi, jedni relaksują się przy romansidłach inni przy kryminałach, a ja lubię książki o tematyce naukowej. ;) Dobrą fantastyką również nie pogardzę i zamierzam kilka tego typu powieści przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga