27 lip 2013

"Złoty most"

Autor: Eva Voller
Wydawnictwo: Egmont Polska
Seria: Poza czasem
Premiera: 2013
Liczba stron: 440


"Złoty most" to kontynuacja podróży w czasie Anny i jej ukochanego Sebastiano. Pierwsza część ich przygód przypadła mi do gustu i z wielką radością sięgnęłam po dalsze losy. Czy tak samo zainteresowały mnie ich przygody?...


Anna jako Obrońca z coraz większą pewnością i doświadczeniem wykonuje swoje zadania. Przed nią jednak bardzo trudna misja, którą musi wykonać sama. Sebastiano wykonując jedną z misji utknął w siedemnastym wieku. Anna cofa się do miejsca pobytu ukochanego, ale sytuacja komplikuje się, gdyż jej lubemu zostaje wymazana pamięć i jak się okazuje stoją po przeciwnych stronach.
Czy Annie uda się uratować ukochanego i wrócić do przyszłości? Czy Sebastiano odzyska utraconą pamięć? Czy misja jaką mają wykonać jest możliwa do zrealizowania?

"Złoty most" jest kontynuacją, która przepełniona jest nie tylko pytaniami, ale także intrygami, spiskami i efektywnym, zaskakującym zakończeniem.
Postać Anny nie uległa dużym zmianom. Dziewczyna jest bardziej pewna swoich zadań, ale pomimo tego kieruje się sercem i popełnia wiele błędów, które tym samym prowadzą do komplikacji. Akcja skupia się na niej i jej wewnętrznych rozterkach. Natomiast postać Sebastiano, nadal jest drugoplanowa, aczkolwiek zmienna i ważna. Bohater jest nadal dość szorstką postacią, ale także i bez wielkiego polotu.
Do akcji wkraczają także inne osoby, które są dobrze wykreowane, ale mało realistyczne, zaskakują, od początku wzbudzają mieszane wrażenie.

Jeśli chodzi o tempo wydarzeń... jest powolne i rozciągnięte. Autorka tym razem także skupiła się na stworzeniu klimatu, nie śpiesząc się z akcją. Najefektywniejsze i najbardziej emocjonalne jest zakończenie wykonania misji.
Opisy miejsc, wydarzeń z przeszłości odgrywają ważną rolę w treści. Pisarka dużo uwagi poświęca tym elementom.
Autorka także wiele elementów powiązała z powieścią "Trzej muszkieterowie", wykorzystała także jej wątki  do stworzenia swojej histrioni. Skojarzyły mi się także lekkie elementy z powieścią "Pachnidło".

Styl autorki nadal jest lekki, młodzieżowy przeznaczony dla młodych czytelników. Pomimo tego, jednak nie udało się pisarce doprowadzić do wybuchu emocji. Poprzez niemiłe sytuacje, raniące główną bohaterkę czytelnik powinien coś czuć, - odczuwać jej ból, tęsknotę - niestety nie udało się.
Powieść czyta się raczej bez większych emocji, aczkolwiek z dużym zaciekawieniem.

Powieść wciąga w swoją treść i zaciekawia w dużym stopniu. Jednak nie takim jak "Magiczna gondola". Wątek romantyczno-miłosny nie wiele różni się do wcześniejszego tomu. Wydarzenia jednak są inne i wydaje mi się mniej doszlifowane.

Podsumowując "Złoty most" jest interesującą pozycją, którą czyta się szybko i lekko. Zaciekawia. przenosi do przeszłości, ale jednak zachwyca w mniejszym stopniu. Jest to odpowiednia pozycja na lato, gdyż jej lekkość sprzyja relaksującemu nastrojowi.

Moja ocena: -5/6

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości pani Katarzyny i wydawnictwa Egmont Polska.


14 komentarzy:

 1. Mam wielką ochotę na tę serię :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nabrałam chęci na sięgnięcie po tą serię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Po pierwszej części to nie wiem, czy mam ochotę sięgnąć po "Złoty most". Z jednej strony ciekawią mnie dalsze losy Sebastiana i Anny, ale w "Gondoli" dziewczyna strasznie mnie irytowała.

  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ,,Magiczna gondola" podobała mi się bardzo, dlatego mam nadzieję, że i ,,Złoty most" niebawem wpadnie w moje łapki:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w planach tę serię, więc cieszę się, że tak pozytywnie ją oceniasz.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszą część wspominam bardzo dobrze, więc po drugą z pewnością sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam tę serię, a jak się dowiedziałam, że w 2014 tom trzeci to się nie mogę doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo polubiłam tę serię i wyczekuję kolejnego tomu.

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja jeszcze nie zaczęłam pierwszej części... Muszę szybko nadrobić zaległości...

  OdpowiedzUsuń
 10. Od dawna mam ochotę na pierwszą część, a Twoja recenzja jeszcze bardziej zaostrzyła mój apetyt. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zostałaś nominowana do The Versatile Blogger. Szczegóły u mnie na blogu:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wspaniała opowieść, czekam na 3 część:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Po Twojej recenzji nabrałam ochoty na całą serię

  OdpowiedzUsuń
 14. Od dluzszego czasu mam na oku te pozycja :)

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga