7 maj 2017

JEGO WYZNANIA i JEGO PRAWDA

Autor: Jodi Ellen Malpas
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 2014
Cykl: Ten mężczyzna tom 5 i 6
Stron: 293, 311


Zakończyłam maraton z cyklem "Ten mężczyzna" i hmmm...czuje się wypruta, ale też przywiązałam się do bohaterów, ich przymusu kontrolowania i buntowania się oraz tajemnic, które są często przytłaczające, szokujące i zdumiewające - i czuje smutek rozstając się z nimi. Autorka odrobinę mnie podbudowała tworząc Epilog w ostatnim tomie.

Jessie tak zmanipulowała Avą, że wyszła za niego - wzięli ślub w Rezydencji. Zaraz po ślubie okazało się, że Ava jest w ciąży, na którą nie była przygotowana. Sytuacja pomiędzy młodymi zaczyna się komplikować. Jednak to nie wszystko... Ava zaczyna dostawać tajemnicze listy - z po-gruszkami, a na koniec zostaje zaatakowana przez nieznanego kierowcę, z wypadku ledwie wychodzi żywa.
Kolejna tajemnica Jessiego wychodzi na jaw, ale tym razem za błędy przeszłości ktoś może przepłacić życiem.

Nie będę ukrywać, że rewelacyjnie czytało mi się obie części.  Działo się oj działo w tych tomach. Jednak rewelacja, goni drugą. Nie ma czasu na nudę, a serce dudni jak podczas prawdziwego maratonu.
 Autorka odrobinę zrezygnowała ze scen łóżkowych, więc książki bardziej przypominały romans podszyty podstępami i tajemnicami.

Naprawdę odczułam słabość do bohaterów. Jessie i Ava są siebie warci. Tworzą rewelacyjną literacka parę.

Literatka pisze prostym stylem. Często dialogi lub wydarzenia zaprawia humorem. Nie będę ukrywać, że momentami śmiałam się na głos.
Nie będę też bajerować i pisać, że autorka pisze perfekcyjnie. Zdarzają się zgrzyty, czasem wydarzenia są naciągane i mało realistyczne, chwilami treść irytuje, ale to nic, gdyż całość wypada dobrze.

Całkowicie zatraciłam się w cyklu "Ten mężczyzna" - odleciałam na tydzień. Z jednej strony odczuwam satysfakcję z zakończenia serii, gdyż mogę już wrócić do normalności, a  z drugiej szkoda mi rozstawać się z bohaterami.
Planuje zmierzenie się z innym cyklem tej pisarki, ale nie teraz. Teraz odpoczywam, a Was ostrzegam przed serią. Jeśli lubicie takie klimaty sięgajcie, ale przygotujcie się na literackiego  kaca giganta. 

Wcześniejsze tomy: 
Tom 1 i 2
Tom 3 i 4

7 komentarzy:

 1. Bardzo lubię takie serie, więc mam ją już zapisaną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mimo iż tobie tak bardzo się podobała, czuję, że nie jest to seria dla mnie. Ostatnio mam zastój czytelniczy, który staram się przepędzić lekkimi pozycjami dla młodszych czytelników bądź powieściami typowo fantastycznymi o specyficznym i mrocznym klimacie. Czuję, że po tej serii byłoby tylko gorzej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie myślałam, że to taka dobra historia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurcze brzmi fajnie :D
  Tyle tomów to ma ?! :D
  O raju nie wiem czy i jak ją dostanę, ale może kiedyś gdzieś się uda ją dorwać :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba nie do końca wiem, o co chodzi w tych książkach, ale tak szczerze to nie jestem do nich przekonana, choć kto wie... Nieraz zostałam zaskoczona :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak tylko będę miała więcej czasu, rozejrzę się za tą serią :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś zaczęłam tą serię ale niestety nie udało mi się dobrnąć do końca... Moja przygoda z nią skończyła się bodajże na 3 tomie. Sama nawet już nie pamiętam ani dlaczego nie czytałam kolejnych tomów... A teraz już raczej nie dokończę.

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga