7 lip 2015

NIEPOKORNY. Jego walka

Niepokorny - Jego walka tom 1
Autor: Jay Crownover
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 2014
Cykl: Naznaczeni mężczyźni tom 3
Gatunek: literatura współczesna/new adult


Pierwszy raz z Rome i Corą spotkałam się w "Buntowniku", później, choć już w mniejszym stopniu miałam z nimi styczność w Zaryzykuj ze mną i Zaryzykuj miłość - jednak zawsze odgrywali poboczne role. Teraz nadszedł czas, aby ich historie poznać z bliska.Rome jest starszym bratem Rule, przez wiele lat służył w wojsku, jeździł na misje. Teraz jest w cywilu i nie może pogodzić się z wieloma faktami, dodatkowo jego stosunki z rodziną strasznie się popsuły.
Cora pracuje w studiu tatuażu, poszukuje idealnego partnera dla siebie - raz miała złamane serce, nie chce ponownie popełnić błędu.
Rome i Cora początkowo nie darzą do siebie pozytywnych uczuć, jednak coś ich przyciąga. W końcu próbują być razem, ale przeszłość Rome stwarza ogromne problemy. 

Rome i Cora to bardzo fajna para bohaterów. Corę polubiłam na samym początku - mała ciałem, duża duchem. Rome natomiast w poprzednich spotkaniach wydał mi się całkiem inny. Dopiero teraz, gdy poznałam go bliżej, odkryłam mroczne zakamarki jego umysłu - widzę, że trudna droga przed nim. Dodatkowo los dorzucił mu kolejne wyzwanie. Jakie? Nie zdradzę.

Autorka prowadzi dwutorową narrację - przemiennie. Raz poznajemy historię widzianą oczami Cory, a  za chwile Rome. Dzięki temu mamy lepszy wgląd w cała sytuację. Przy tym autorka nie zapomina zarysowywać bohaterów, którzy są na dalszym planie. 

Poznawanie treści jest błyskawiczne. Crownover pisze mało wymagającym językiem, prostym, z domieszką humoru. Porusza ważne elementy z życia ludzi, pokazuje trudności jakie czekają bohaterów. Tworzy magiczny, literacki klimat.

Książka nie jest jednak bez wad. Dużym minusem było dla mnie ciągłe czytanie o tym jakie to Rome ma cudowne ciało. Zachwyt Cory nad budową byłego żołnierza chwilami doprowadzał mnie do irytacji. Zabrakło mi też większego zobrazowania psychiki Rome oraz Cory, która przeżyła mocno rozpad pierwszego związku. 
Wydarzenia niestety są za bardzo przyśpieszone.

"Niepokorny. Jego walka" to dopiero pierwszy tom opisujący losy Cory i Rome, przed nimi duże wyzwanie. Czy im się uda? O tym dowiem się dopiero jak przeczytam ciąg dalszy. Natomiast was zapraszam do bliższego poznania tych bohaterów.

Książka bierze udział w wyzwaniu:
Przeczytam tyle ile mam wzrostu - 1.8
Klucznik
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga