15 lut 2016

ANIELSKA

Autor: Cynthia Hand
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 2012
Cykl: Nieziemska tom 2
Gatunek: fantastyka (anioły)

Clara nie wypełniła do końca swojego zadania i choć obawia się kary jest przekonana o słuszności swojej decyzji. 
Clara zaczyna mieć kolejne sny-wizje, które informują ją o śmierci kogoś bliskiego. Podejrzewa, że chodzi o Tucka. Gdy okazuje się, że ofiarą jest ktoś inny sprawy się komplikują. Dodatkowo Czarne Skrzydło po ostatnim starciu doszedł do siebie i prześladuje Clarę.
Nastolatka oprócz problemów bieżących musi przyswoić prawdę o pochodzeniu swojego ojca i tym kim jest naprawdę.
Musi także wybrać miłość czy przeznaczenie.

Drugi tom serii opisujący losy nastolatki, która po części jest aniołem, okazał się mniej dynamiczny a bardziej smutny, przytłaczający.
Clara choć buntuje się, niestety musi zaakceptować swoje przeznaczenie. Musi pogodzić się ze śmiercią najbliższej osoby, pochodzeniem ojca oraz kłamstwami, którymi była "karmiona" od dziecka. Niestety musi także zmierzyć się z Czarnym skrzydłem, który jest od niej dużo silniejszy. Jednak najgorsze w tym wszystkim jest dla Clary podjęcie decyzji o ochronienie Tuckera.

Kontynuacja w dużej mierze jest romansem paranormalnym. Przeważająca część treści to relacje Clara-Tucker, Clara-Christian. Duży ułamek powieści to także dramat, gdyż autorka pozbywa się jeden z drugoplanowych bohaterek.

Hand pisze lekkim stylem, stara się dopieszczać fabułę i dobrze ją obrazować. Udało jej się przykuć moją uwagę, choć mam na swoim koncie wiele książek o aniołach.
Bohaterowie, których stworzyła pisarka są ciekawi, wzbudzają sympatię, ale trudno jednoznacznie wyrobić sobie o nich zdanie. Wiele postaci wzbudza  nieufność i nie wiem co o nich sądzić.

Powieść może nie jest powiewem świeżości w tematyce anielskiej, ale jest dobra w odbiorze, zaciekawia, nie nudzi. Historia przyjemnie umila czas, choć są momenty, które wzruszają lub lekko irytują.

"Anielska" jak i "Nieziemska" to ciekawe pozycje, które umilają czas i pozwalają na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków. Jestem zaskoczona faktem, że wydawnictwo zrezygnowało z wydania ostaniej części i zostawiło czytelników w niewiedzy. Jak dla mnie to wielki błąd, bo historia Clary cieszy się pozytywnym odbiorem, wśród czytelników.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga