15 paź 2017

TYLKO Z TOBĄ

Autor: Jasinda Wilder
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 2015
Cykl: Falling (tom 4)
Stron: 319

Jasinda Wilder nie należny do grona pisarek, której powieści potrafią wywołać zawrót głowy i powalić na kolana. Literatka pisze bardzo...nierówno, ale tworzy ciekawych bohaterów. Tomy Trzecie tej serii całkiem mnie rozczarowały i praktycznie nie planowałam sięgać po kolejną książkę z tego cyklu, ale ciekawość losów jednego  bohaterów okazała się silniejsza. Tym bardziej, że dzięki temu mogłam zakończyć cykl - czytać dostępne książki z serii.

Benjamin po odrzuceniu przez Kylie ucieka. Przez dłuższy czas jeździ po kraju i szuka swojego miejsca. Z czasem zatrzymuje się na dłużej w jednej miejscowości, tam nawet wraca do gry w drużynie futbolowej i wszystko układa się dobrze do czasu kontuzji, która eliminuje Bena z gry. Chłopak musi rehabilitować swoją nogę. Ben zaprzyjaźnia się ze swoją rehabilitantką i wszystko byłoby dobrze, gdyby ona nie zginęła w wypadku a Ben tego nie widział. Na pogrzebie Ben poznaje córkę swojej rehabilitantki i...zaczyna się miłość, komplikacje oraz tajemnice, które trzeba ujawnić, aby dalej funkcjonować.

"Tylko z Tobą" nie wyróżnia się niczym w porównaniu ze wcześniejszymi tomami. Autorka zastosowała podobny schemat. Stworzyła ciekawych, aczkolwiek kolejny raz "złamanych" bohaterów.
Twórczyni uderzyła także w erotyczną odsłonę utworu. Sceny zbliżeń nie są kontrowersyjne, aczkolwiek  bardzo wyraźnie, a czasem impertynenckie . Słownictwo jest bezpośrednie, chwilami lekko wulgarne...

Powieść czyta się szybko, jednak autorka pisze bardzo prosto.  Jakoś pióro pisarki mnie nie zachwyca. Pomimo starań nie udało jej się wzbudzić we mnie żadnych emocji, choć momentów do nich nie brakowało. 

Treść choć można dopatrzeć się w niej wielu ważnych aspektów, przesłań to jednak nie jest to fabuła, która jakoś wbija się do pamięci. Raczej przeczytać i zapomnieć.

"Tylko z Tobą" to powieść, którą czyta się szybko, ale która nie zaskakuje. Książka przeczytać i zapomnieć. Jednowieczorowy relaks.

Wcześniejsze części: 
Tylko ty
Tylko My...(2 tomy)
To Ty...( 2 tomy)


10 komentarzy:

 1. Coś kojarzę te książki, ale chyba nie czytałam. Jeśli będę chciała poczytać coś na raz, na jeden wieczór, może się skuszę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w planach całą tę serię, ale trafiam na przeciętne opinię o niej. Co prawda lubię takie proste historię i pewnie prędzej czy później się skuszę i przekonam czy mi podejdzie czy nie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytać i zapomnieć-to nie książka dla mnie. Miłej niedzieli:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że znowu jest widoczny schemat. Ale nie mówię nie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na razie nie mam w planach tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię tą serię, nazywam ją szarą serią, bo tego typu książki są w większości szare ^^ Czytałam co prawda tylko trzy, ale bardzo mi się podobały!

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
 7. ja nie czytuję tego typu książek:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedyś czytałam i mnie nie zachwyciła ta powieść.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie mam ochoty czytać tej książki bo pewnie za chwilę i tak nie pamiętała bym o czym była.:)
  kocieczytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga