7 lis 2012

Magia Wiedźm - Claire

Tytuł: Magia Wiedźm
Autor: Claire
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Wydanie: I
Rok wydania: 2011 

Ilość stron: 324
Oprawa: miękka  

Wiedźma na ogół kojarzy się z czymś złym i wstrętnym. Tak naprawdę słowo wiedźma oznacza  osobę "która wie". Przez wiele lat wiedźmy  budziły strach, ale w ostatnich czasach to się zmieniło.

Autorka książki "Magia wiedźm" Claire od dziecka miała styczność z magią. Na polskim rynku pojawiła się dopiero pierwsza jej publikacja, jednak jest autorką większej ilości książek.
'Magia wiedźm" to książka skupiająca się na białej magii. Tak jak w wielu książkach poświęconych magii czyta się o medytacji, tak i tutaj autorka wspomina o niej. Gdyż, aby praktykować czary, magię i rytuały potrzeba całkowitej harmonii,  wyciszenia.
Claire dokładnie opisuje magię kolorów, kamieni, przydatność kadzideł (mieszanek ziół) ich dym ma znaczenie, wymienia afrodyzjaki, przy czym skupia się także na znaczeniach, a nie tylko symbolach i wiele innych rzeczy.

W książce autorka umieściła kilka rytuałów i zaklęć, które mogą być pomocne dla początkującej wiedźmy.  Jednak mnie osobiście zainteresowała część poświęcona Tarotowi.  Bardzo dużo ludzi interesuje się tymi taliami. Jest ich naprawdę wiele. Jednak autorka skupia się na dwóch najbardziej znanych. Opisuje ich znaczenie,  interpretuje i pokazuje także jak je układać.
Na uwagę zasługuje także wróżenie wahadełkiem.

Magii nie można się nauczyć hop-siup. Jest to bardzo czasochłonny proces. Jednak w końcu się udaje i można ją wyczuć zmysłami i całym sobą.
Książka jest ciekawą lekturą i osoby interesujące się białą magią, śmiało mogą po nią sięgnąć. Jednak nie spodziewajcie się, księgi zaklęć, gdyż jest to dopiero wprowadzenie, początek, który trzeba poznać, aby przejść dalej.


Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii 

 

 ps. Okładka jest naprawdę piękna - prawda!

8 komentarzy:

 1. Mam tę książkę :) Również ją recenzowałam. Pozytywnie wspominam lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna okładka i opinia. Daję się skusić. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo chętnie przeczytałabym taką magiczną książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś bawiły mnie takie rzeczy. Uwielbiałam wraz z koleżankami robić różne zaklęcia i czary. Oj byłby z nas wtedy prawdziwe wiedźmy, lecz teraz już wyrosłyśmy z tego.

  OdpowiedzUsuń
 5. uuuu! fajny podręcznik:D z wielką chęcią pouczyłabym się z niego ;P

  OdpowiedzUsuń
 6. Zostałaś przeze mnie wytypowana do nowej zabawy wśród blogerów, Liebster Blog :) Szczegóły w poście na moim blogu. Będę się cieszyć jeśli weźmiesz w niej udział i odpowiesz na pytania, jeśli nie - bez obaw, zrozumiem :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja prababcia i babcia były znachorkami, robiły cudeńka korzystając z pomocy ziół i innych przedmiotów, dlatego wrosłam ten "czarowny klimat" i pozycje takie jak "Magia wiedźm" bardzo mnie interesują.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nominowałam Cie do Zabawy Liebster Blog :) Szczegóły tutaj:
  http://czytaniejestsexy.blogspot.com/2012/11/liebster-blog_8.html

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga