9 maj 2013

"Przysięga Smoka" - P.C.Cast. Kristin Cast

Autor: P.C.Cast. Kristin Cast
Tytuł:Przysięga Smoka
Wydawnictwo: Książnica
 Seria: Dom Nocy. P.C + Kristin Cast
 Liczba stron: 160
 Kategoria: Beletrystyka dla młodzieży 15+
Cykl "Dom Nocy" skupia się przede wszystkim na Zoey i jej przyjaciołach. Tak naprawdę nic nie wiemy, o pośrednich, znaczących bohaterach. "Przysięga Smoka" to opowieść, która przybliża czytelnikowi postać mistrza szermierki Smoka Lankforda i Anastasi jego ukochanej.


Smok, jako młody adept bardzo szybko zdobywa tytuł mistrza szermierki. Poprzez jeden z rytuałów zostaje przywołany do kręgu Anastasi - młodej profesorki. Między tym dwojgiem rodzi się uczucie. Jednak Anastasia jest cenną osobą i jej życie jest zagrożone... Smok składa przysięgę, która obowiązuje go przez wiele lat, ale pewne wydarzenia  sprawiają, że ją łamie i składa inną.

Osoby, które mimo wszystko ciągle śledzą cykl wiedzą, co się wydarzyło i co skłoniło Smoka do obrania innej strony. Zmiana jaka nastąpiła w Smoku, może okazać się zgubna dla Zoey. Opowieść, którą przeczytałam w pewien sposób otworzyła mi oczy na bohatera, pozwoliła go poznać i zrozumieć.

Opowieść jest romantyczna, słodka, lekka i bardzo ogólnikowa i powierzchowna. Autorki skupiły się tylko na jednym wątku. Ogólnie jest on ważny, ale nie w pełni wykorzystały pomysł.  Wydarzenia potraktowały  pobieżnie.
Nie odczuwa się także klimatu przeszłości, gdyż treścią cofamy się do  minionych wieków. Akcja toczy się w szybkim tempie. Czytanie dzięki temu jest  błyskawiczne, nie nudzi, ale i zbytnio nie zaciekawia. Dzięki lekkiemu stylowi, treść jest możliwa do przetrwania.

"Przysięga Smoka" nie opisuje losów Zoey, i to może być plusem i zachętą, dla osób, które zrezygnowały z cyklu. Jednak po treści nie spodziewajcie się zbyt wiele, gdyż rozczarujecie się tak jak ja. Liczyłam na opowiadanie, któro mnie zaciekawi, pozwoli poznać cykl z innej strony, a dostałam treść mało interesującą, o słodko-gorzkim smaku. Autorki podeszły do treści lekceważąco, nie przyłożyły się, aby rozwinąć wydarzenia. Jest to opowieść, która nie zostawia po sobie znaku w pamięci.

Moja ocena 3/6

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty i grupy wydawniczej
 


14 komentarzy:

 1. Cykl śledzę i została mi do przeczytania jedynie Przeznaczona. Szczerze powiedziawszy, nie mam zamiaru czytać dalszych, dodatkowych tomów, bo to dla mnie strata czasu. Nie lubię naciąganych historii, także odpuszczę sobie. ;)

  Pozdrawiam,
  Klaudyna

  OdpowiedzUsuń
 2. Osobiście lubię Dom Nocy i bardzo polubiłam Smoka :) Chociaż moim number one i tak jest Loren, mimo tego, co zrobił...

  OdpowiedzUsuń
 3. Seria, którą omijam od pewnego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślałam, że będzie to nieco lepsza pozycja. No cóż, czasami tak bywa, że dana książka nie spełnia naszych oczekiwań.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam jak na razie za sobą trzy części cyklu, w planach mam kolejne. Nie doszłam jeszcze do postaci Smoka, ale (o ile kolejne tomy będą mi się podobać)gdy to zrobię, pewnie przeczytam, aby przekonać się co do tej pozycji na własnej skórze;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mam już siły do Domu Nocy, chociaż podobała mi się. Muszę ją skończyć, choć nie wiem gdzie utknęłam. Tą pozycję sobie jednak daruję (chyba, że znowu wpadnę w obsesję)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z Domu Nocy czytałam tylko pierwszy tom, ale podobał mi się, więc pewni ei po ten kiedyś sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kurcze, nie czytałam jeszcze żadnej książki z tej serii, więc jestem zielona. ;/ Muszę się kiedyś za to zabrać, bo tak odkładam i odkładam to na później.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przeczytałam pierwszą część i na mojej półce gości już 2 część!:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ta seria wg mnie do siebie nie przekonuje. Miałam okazję przeczytać pierwszą część i na tym pozostanę... Szkoda mi czasu:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Cykl jesy dla mnie beznadziejny. Czytałam 'Wybraną' i chyba podziękuje dalszego pogłebiania w twórczość tych autorek.

  OdpowiedzUsuń
 12. Twoja recenzja tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłam porzucając tę serię po 3 czy 4 tomie

  OdpowiedzUsuń
 13. Raczej nie zajrzę, nie moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga