27 sty 2019

PODARUJ MI MIŁOŚĆ - 12 świątecznych opowiadań

Autor: publikacja zbiorowa
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 2015
Stron: 429

Lubię czytać opowiadania. Lubię święta Bożego Narodzenia - ten klimat... hmmm. Nic więc dziwnego, że "Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań" od dawna jest na mojej liście "Do przeczytania".
Niestety...pomimo wielu pozytywnych opinii na temat tego zbioru, Ja czuje się rozczarowana.

Nie będę streszczać opowiadań, gdyż nie ma to sensu. Tematem przewodnim każdego z nich jest miłość, która ma się ujawnić lub narodzić w okresie świąt. Opisane historie są zróżnicowane pod względem gatunkowym, ale głównie to romanse.

Żal mi serce ściska, ale ani jedno opowiadanie nie zrobiła na mnie wrażenia. Wszystkie czytało mi się ociężale. Nie odczułam w nich świątecznego klimatu, miłosnego akcentu.
Dwie historie mają potencjał, ciekawy pomysł i jakoś lżej je przetrwałam. "Gwiazda Betlejemska" oraz" Dziewczyna, która obudziła Śniącego". Dzięki nim oceniam całość na trzy na dziesięć gwiazdek.

Sięgając po opowiadania miałam nadzieję, że poczuje klimat świąt, które powoli się oddalają z każdym dniem. Niestety odczułam nudę, męczyłam się przy czytaniu i nie mogłam się doczekać ostatniej historii. Dzięki, temu, że opowieści są krótkie - i ciągle miałam nadzieję na perełkę - dobrnęłam do ostatniego opowiadania.
Nie mam nawet pomysłu, aby coś bardziej konkretnego o nich napisać, jestem tak nimi wynudzona.

Wielu osobom/czytelnikom opowiadania przypadły do gustu...Ja należę do tego grona, którym niestety się nie podobały. Nuda i przewidywalność - z tym będę kojarzyć ową publikację.
11 komentarzy:

 1. Kiedyś rozważałam sięgnięcie po ten zbiór, ale nie miałam czasu i już mi przeszła ochota na te opowiadania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze tych opowiadań, ale bardzo lubię krótką formę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Będzie musiała poczekać do przyszłych świąt. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o nich wcześniej :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Najgorzej :-] jesli te opowiadania sa przewidywalne to ja odpadam :-]

  OdpowiedzUsuń
 6. O, proszę, aż tak męczyłaś? Dla mnie te opowiadanka były naprawdę świetne. Mi dały poczucie właśnie klimatu świątecznego, zimowego i miłosnego. Naprawdę mi się podobało, szkoda, że tobie nie poszło tak łatwo.

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda, że nie przypadły ci do gustu. Ja osobiście ich nie czytałam, choć chyba od trzech lat ciągle planuję przed świętami się za nie zabrać i za każdym razem jest mi nie po drodze, więc może w tym roku się uda. Czytałam za to wakacyjne opowiadania i też czytało mi się je ociężale, choć było kilka, które przypadły mi do gustu :)

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda, że ten zbiór nie przypadł Ci do gustu. Różne opinie o nim słyszałam i może dam szansę tej książce za jakiś czas. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie lubię ani opowiadań, ani książek, które mają specjalny świąteczny motyw. Ale przykro mi, że Tobie ten zbiór opowiadań się nie podobał ;<

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie sądziłam, że jeszcze zobaczę wpis o tematyce świątecznej, a tu o! :) Nie czytałam, ale widziałam wiele pozytywnych opinii, stąd też moje zaskoczenie przy Twojej recenzji.. :)

  Zapraszam na nową recenzję > https://hiddenxguns.blogspot.com/2019/01/nie-spodziewaam-sie-ze-wasnie-tego.html

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga