10 gru 2012

Zła przepowiednia - Graham Masterton

Tytuł: Zła przepowiednia


Autor: Graham Masterton
Wydawca: Rebis Dom Wydawniczy
 Data premiery: 2005-01-01
Język wydania: polski

Graham Masterton to pisarz, którego twórczość bardzo lubię i często po nią sięgam . Pisarz przede wszystkim kojarzy się z gatunkiem grozy, horror  "Zjawa". Na swoim koncie ma także inne gatunki "Dziewicza podróż". Tym razem skupie się na książce Pt. ‘Zła przepowiednia” – mieszanka kryminału i thilleru.


 Fidelio Valdes uciekł z domu i wyruszył na północ. Podczas swojej wędrówki spotyka Roberta – człowieka przepełnionego złością i zaślepionego zemstą. Od tego spotkania jadą razem, ale podróż jest brzemienna w skutki.

W tym samym czasie w Connecticut dochodzi do morderstw. Snajper strzela do przypadkowych osób. Policja jest bezradna. Jedyną osobą, która coś wie jest starsza kobieta imieniem Sissy, która potrafi czytać z kart.


G. Masterton ma ciekawy i zróżnicowany styl pisania. Jedne powieści czyta się lekko, inne są bardziej wymagające. „Zła przepowiednia” należy do utworów lekkich, które czyta się szybko, a tym samym nie zachwycają.


Niestety narracja, jaką zastosował pisarz sprawia, że czytelnik jest jedynie obserwatorem wydarzeń. Relacja jest szybka i niezbyt uczuciowa.
Rozdziały są krótkie, przeplatane, – czyli jest zmienność bohaterów, miejsc.


Głównych bohaterów mamy kilku, są bardzo odmienni i praktycznie nic ich nie łączy. Jednak tym samym ujawniają ważną rzecz. Czyli – wystarczy na swojej drodze spotkać jedną osobę, aby całe życie uległo zmianie.


Masterton ma jeszcze jeden dar. Z bardzo dużą dokładnością opisuje sceny erotyczne. Nie jestem fanką takich klimatów, jednak nie mogę zaprzeczyć, że robi to bardzo dobrze. Na szczęście także nie przesadza z ich ilością w powieściach.

Jako że utwór nie jest długi, a treść niezbyt trudna, to w sumie nie ma, czego się przyczepić, ale i nie ma, co chwalić.


Książka może nie jest rewelacyjna, ale czyta się ją lekko, szybko, z zaciekawieniem. Każdy fan Mastertona powinien jednak się z nią zapoznać, gdyż jest to troszeczkę odbiegający od normy temat i styl pisarza.

Osoby, które jeszcze nie poznały jego twórczości także mogą sięgnąć po książkę, gdyż nie należy do ciężkich „lektur”Moja ocena 6/10

Przypominam o konkursie zakończenie 14.12.2012 r Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga