20 maj 2015

KUBUŚ I JEGO GROMADKA

Autor: Hallie Marshall
Tłumaczenie: Wanda Chotomska
Wydawnictwo: Egmont Polska
Premiera: maj 2015
Cykl:Kubuś i przyjaciele
Gatunek: literatura dziecięca. 

Żółty miś w czerwonym kubraczku, kochający miód i mający niezwykłych przyjaciół zaprasza do Stumilowego Lasu... Kto jest chętny?
 Radzę -  zabierzcie ze sobą swoje pociechy.
Za pośrednictwem wydawnictwa Egmont Polska osoby dorosłe maja okazje ponownie odwiedzić Kubusia Puchatka, Tygryska czy Prosiaczka, a dzieci będą miały szanse ich poznać, dzięki krótkim opowiadaniom z ich udziałem w roli głównej.


"Kubuś i jego gromadka" to zbiór kilku krótkich historii, w których dzieci poznają przygody mieszkańców Stumilowego Lasu. Kubuś i Krzyś zapraszają do zabawy, Pani Kangurzyca upiecze ciasteczka, których się nie je, Tygrysek i Pan Królik uczą jak uprawiać ogród i skakać, Prosiaczek pokonuje swoją tremę a Kłapouchy opowie bajkę. 

Na końcu każdego opowiadania znajdują się ciekawe rady dla najmłodszych. Dzięki Pani Kangurzycy dzieci mogą upiec ciasteczka do malowania, a poprzez rady Pana Królika wyhodować sałatę. Maluchy poznają także inne wskazówki... 


Ze względu na to, że jest to pozycja dla dzieci muszę wspomnieć o oprawie graficznej, która bardzo mi się podoba. Okładka twarda, obrazki kolorowe, czcionka duża, a tekst na stronie krótki. Książeczkę czyta się szybko, a barwna grafika pobudza wyobraźnię.  

"Kubuś i jego gromadka' to bardzo dobra książeczka dla najmłodszych. Szybka w czytaniu, pouczająca i pobudzająca wyobraźnię. Jak najbardziej polecam.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont Polska

Książka bierze udział w wyzwaniu:
Klucznik

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga