4 maj 2015

ZNIEWOLENIE

Autor: Sylvia Day
Wydawnictwo: Mira
Premiera: 22 04 2015
Gatunek: erotyka/fantastyka


Powieści erotyczne w ostatnim czasie przechodzą fazę zainteresowań czytelniczych, dlatego też pisarze coraz częściej prezentują ten gatunek fanom. "Zniewolenie", to krótki  utwór erotyczno-fantastyczny, który podzielony jest na trzy części - opowiadania dotyczące dwójki głównych bohaterów  Maxa oraz Victorii.

Victoria jest chowańcem obdarzonym magiczną mocą, którą otrzymała od swojego maga. Najwyższa rada pragnie się jej pozbyć, gdyż stwarza zagrożenie. Z tym zadaniem wysyłają najlepszego łowcę, który ma ją zlikwidować. Victoria jest sprytna, ale nie spodziewa się, że Max może ją w pełni zaspokoić, a ona będzie potrafiła się mu podporządkować, natomiast Max po raz pierwszy zaznaje uczucia miłości i zaspokojenia.
Czy dwoje ludzi, którzy powinni być wrogami będą w stanie poświęcić swoje życie i plany...?

"Zniewolenie" tak jak wspominałam wcześniej jest mieszanką dwóch gatunków - erotyka przeplata się  z fantastyką. Zacznę od części erotycznej.
Sceny przedstawione w utworze nie są zanadto bulwersujące, ale bardzo obrazowo zarysowane. Chwile intymne bohaterów zajmują też większą cześć treści, która nie jest za długa. Fabuła i ogólny zarys wydarzeń jest słabo rozwinięty, a tempo akcji jest błyskawiczne. Dlatego też zrobienie streszczenia jest utrudnione, gdyż przez chwilę nieuwagi można zdradzić zbyt wiele.
Część dotycząca fantastyki obejmuje elementy magi, gdyż Max jest nią obdarzony, a Victoria ją dostała. Ten etap też jest słabo zarysowany i rozwinięty. Szkoda, gdyż tematyka magii cieszy się zainteresowaniem.

Autorka w tym krótkim utworze skupiła się przede wszystkim na pożądaniu, które odczuwają bohaterowie względem siebie. Po przeczytaniu książeczki czuje ogromny niedosyt, gdyż pomysł oraz bohaterowie mają duży potencjał, ale pisarka wolała zrobić zarys niż stworzyć dłuższą, bardziej dopracowaną historię.

Day ma dobrze wyrobiony warsztat pisarski. Pisze prosto a zarazem potrafi stworzyć odpowiedni klimat. Ciekawie, aczkolwiek powierzchownie kreuje bohaterów. Stosuje zmienną narracje, czyli taką jak lubię.

Nie potrafię stwierdzić czy książka mi się podobała, czy nie, gdyż tak naprawdę nie miałam czasu, aby się nad tym zastanowić. Jest za krótko i za powierzchownie, aby wyrobić sobie zdanie. Czytanie jest szybkie. Nie wiem też czy polecać książkę, czy nie - jeśli lubicie krótkie utwory i mieszanki gatunkowe, powinniście po na sięgnąć. Jednak jeśli wolicie bardziej dopracowane utwory i szerzej rozwiniętą fabułę, "Zniewolenie" was nie zaspokoi.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Harlequin - Mira

Książka bierze udział w wyzwaniu: 
Klucznik
Przeczytam tyle ile mam wzrostu - 1.4
Czytam fantastykę

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga