3 maj 2015

ZARYZYKUJ ZE MNĄ oraz ZARYZYKUJ MIŁOŚĆ - dwa w jednym           Autor: Jay Crownover
           Wydawnictwo: Amber
           Premiera: czerwiec i lipiec 2014
          Cykl: Naznaczeni Mężczyźni tom 2 i 2.2
           Gatunek: New Adult

Wyjątkowo robię jeden wpis, który dotyczmy dwóch książek. Oba utwory opisujące losy Ayden i Jeta  niepotrzepanie zostały podzielone, gdyż jest to jedna dłuższa powieść. Dodatkowo zalecam czytanie obu powieści razem, ponieważ autorka pierwszy tom kończy w bardzo złym - dla czytelnika - momencie.


Spotkanie z Ayden i Jeden nie jest moim pierwszym. Dwójkę wspomnianych bohaterów poznałam podczas czytania "Buntownika", wówczas odgrywali drugoplanowe role, tym razem historia skupia się na nich, a Rule i Shane zeszli na drugi plan.


Jet jest muzykiem. Po powrocie z trasy koncertowej wprowadza się do Cory i Ayden, oraz prowadzi szaleńczy tryb życia. Nie może jednak zapomnieć o pożądaniu, które czuje do Ayden, jednak uważa, że nie jest dla niej odpowiedni. W końcu nie wytrzymuje...
Ayden studiuje, pracuje i spełnia swoje postanowienia. Pragnie  zapomnieć o przeszłości i stworzyć sobie inne życie. Jeta pragnęła od dawna, jednak on ją odrzucił. Po jego powrocie stara się być obojętna na niego, jednak to nie działało...
W końcu Jed i Ayden pozwalają uczuciom i pożądaniu wybuchnąć. Nie robią planów na przyszłość, cieszą się chwilami, które mają. Okazuje się, że pasują do siebie - jednak ich wewnętrzne obawy, skrywane tajemnice - mogą stanąć na drodze szczęściu.
Czy przeszłość okaże się murem nie do przebicia? Czy odnajdą miłość? Jak się ułożą ich losy?

"Zaryzykuje ze mną" jak i "Zaryzykuj miłość" prowadzone są przez autorkę dwutorowo. Z jednej strony poznajemy wydarzenia widziane oczami Ayden wówczas dowiadujemy się o jej szczelnie skrywanych tajemnicach, oraz lękach i uczuciach. Ayden walczy ze swoimi demonami, a także musi postawić się bratu, który kolejny raz pragnie ją wykorzystać.
Z drugiej perspektywy mamy wgląd do wydarzań przez Jeda i też poznajemy jego uczucia, obawy i demony z którymi walczy - a walka dotyczy rodziny, a dokładnie ojca.
Narracja jest zmienna, a wydarzenia nie za często nakładają się na siebie.

Ayden i Jed są bardzo złożonymi postaciami, trudno ich rozszyfrować, ale autorka dobrze kreuje ich osobowości. 
Pisarka kolejny raz zaznacza temat rodziny, jako czynnik, który niszczy bohaterów. Ukazuje te gorsze strony więzów krwi.

Czytanie obu książek jest bardzo szybkie. Autorka pisze prostym style, nie tworzy zbyt wielu komplikacji i wątków - skupia się na kilku podstawowych i je rozwija. Dużo uwagi poświęca na przedstawieniu uczuć bohaterów, oraz ukazaniu, że wszystko jest możliwe, jeśli obok ma się kogoś szczególnego.
Tempo wydarzeń jest umiarkowane, nie ma dynamicznej akcji, nie ma też nadmiaru opisów - aczkolwiek występują sceny intymne, które nie bulwersują i nie ma ich dużo.

"Zaryzykuj ze mną' i "Zaryzykuj miłość" są mniej skomplikowane  i  bardziej sielankowe niż "Buntownik", niepotrzebnie też zostały podzielone na dwa tomy. Książki może nie zachwycają, ale dobrze i szybko się je czyta. Odpowiednie, aby się zrelaksować i na chwile odpłynąć. Nie są to książki z górnej półki, tylko lekkie czytadło. Jeśli nie szukacie czegoś ambitnego, to polecam.

Książki biorą udział w wyzwaniu:
Przeczytam tyle ile mam wzrostu - 1.9 + 1.5
Klucznik

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga