14 maj 2015

TAK KRUCHO...

Autor: Tammara Webber
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: 2014
Cykl: Kontury serca tom 2
Gatunek: młodzieżowe/ new adult


Kiedy wiesz, że WYSTARCZY CHWILA, by wszystko stracić, wolisz nie mieć niczego. I nikogo. JACQUELINE jest pierwszą osobą, do której Lucas zbliżył się od czasu tragedii. Ale czy starczy mu ODWAGI na to, by jeszcze raz POKOCHAĆ?*


Dziś moja recenzja będzie odrobinę nietypowa, gdyż pominę streszczenie książki. Niektórzy będą zastanawiać się dlaczego? Już odpowiadam.
Po pierwsze "Tak krucho" to w pięćdziesięciu procentach lustrzane odbicie książki "Tak blisko" z tą zmianą, że wydarzenia poznajemy od strony Lucasa-Landona.
Po drugie, pozostałe pięćdziesiąt procent, to szczegółowa przeszłość głównego bohatera, którą autorka zarysowała w pierwszej części.
Dlatego też, streszczając zdradziłabym zbyt wiele faktów - a to nie jest moim zamiarem.
Osoby rozpoczynające cykl, zachęcam do zachowania kolejności tomów.

Skoro jedną kwestię wyjaśniłam, biorę się za drugą. Czytanie utworu "Tak krucho" nie było już tak fascynujące, zapewne domyślacie się dlaczego. Co mi z poznawania faktów skoro wiedziałam co się wydarzy pomiędzy bohaterami. Autorka już nie za bardzo zaskakuje. To nie jest tak, że czytanie jest nudne. Nie, nie, ale też nie jest odkrywcze.

Wspomnę  jeszcze o Lucasie - w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia lub wyobrażenia, aczkolwiek cudna okładka daje nam podstawy do pobudzenia wyobraźni. Lucasa polubiłam już w pieszym tomie, tym razem zapałałam jeszcze większą sympatią. Choć z pozoru może się wydawać "niegrzecznym chłopcem" to czy naprawdę taki jest?

"Tak krucho" jest bardziej dopracowaną częścią. Autorka zadbała o więcej szczegółów, bardziej dopracowała podłoże emocjonalne, ale i sceny zbliżeń, pomiędzy bohaterami. Ciekawie było też "posiedzieć" w męskiej głowie.

Poznawanie treści jest szybkie, bardziej rozluźniające, mniej wymagające. Na ogół twórcy tego typu książek, tworzą jedną powieść z dwóch perspektyw. Tym razem mamy dwie powieści, a tak jakby z jedną odsłonę. 

Czy zachęcam Was, do poznania treści "Tak krucho" - w sumie tak, gdyż dzięki temu dowiecie się więcej o Lucasie, poznacie tragedię jaką przeżył, a także dowiecie się czegoś o bohaterach, którym autorka poświeciła  kolejną powieść.

* opis z okładki

Książka bierze udział w wyzwaniu:
Czytałam opasłe tomiska -336
Przeczytam tyle ile mam wzrostu - 2.6
Klucznik
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga