5 gru 2015

Gra edukacyjna ZWIERZĘTA

Grę kupisz tutaj
Święta zbliżają się dużymi krokami, zbliżają się także te mniej przyjemne momenty - zakupy i coroczne pytania. Co mam kupić dziecku pod choinkę? Kiedyś, gdy moje dzieci były młodsze zawsze kupowałam im gry planszowe - edukacyjne, które w jakiś sposób wspomagały naukę i rozwijały młody umysł.


Dziś zaproponuje Wam jedną z takich pozycji. Na rynku pojawiła się gra edukacyjna MEMORY - "Zwierzęta" autorstwa Jacka Boneckiego.

Gra rozwija przede wszystkim pamięć. Dzięki obrazkom przedstawiającym zwierzęta, dziecko musi zapamiętać miejsce położenia danego stworzonka, aby później dopasować takie samo zdjęcie do pary.

Podczas gry dziecko szlifuje także angielskie słowa, gdyż obrazki podpisane są w naszym ojczystym języku jak i angielskim.

Podczas gry oprócz nauki jest wiele śmiechu. Czasem przeciwnik jest pewny położenia danej karty, i niestety się myli, wówczas inna osoba ma szansę na zdobycie pary - jeśli jest w stanie się odpowiednio skupić. Tak więc oprócz pamięci ćwiczy się koncentrację.

Zasady gry są bardzo proste, więc młodsze pociechy, nie będą miały problemu z ich zrozumieniem. Wystarczy rozłożyć karty, najlepiej  w równych rzędach - obrazkami do dołu. Później odkrywa się dwie karty - jeśli nie są parą, odwraca się je i zapamiętuje jakie zwierzęta są po nimi ukryte. Wygrywa ta osoba, która uzbiera najwięcej par.

Najtrudniej jest na początku, gdy są wszystkie karty.  Wówczas trzeba dobrze się skupić... Im więcej par jest połączonych tym jest zabawniej i oczywiście łatwiej dopasować odpowiednie karty.

Oprócz nauki, śmiechu i zabawy - trzeba zwrócić uwagę na kolorowe zdjęcia zwierząt. Dzieci dzięki temu poznają wiele gatunków stworzeń, zamieszkujących naszą planetę.

Czas gry zależny jest od ilości graczy (2-4) jak i umiejętności zapamiętywania.
Z moją pamięcią niestety jest coraz gorzej, gdyż dzieciaki mnie ciągle ogrywały.

Komu mogę polecić grę? Wszystkim - niezależnie od wieku, aczkolwiek mniejszym pociechom zapewne bardziej przypadnie do gustu. Zdjęcia są wyraźnie, kolorowe i bardzo realistyczne.


Ja osobiście bardzo miło spędziłam czas, podczas gry z moimi dziećmi. Wspólnie poćwiczyliśmy  pamięć, mieliśmy szansę ujrzeć zwierzęta w pięknej graficznej odsłonie,  poznać angielskie ich odpowiedniki, a przede wszystkim chwile spędzone przy kartach Jacka Boneckiego były pełne relaksu i rodzinnej więzi.

Oprócz gry "Zwierzęta" dostępna jest także gra "Pojazdy"

Za udostępnienie gry dziękuje  Edipresse Książki

PS. przepraszam za słabą jakość zdjęć.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga