16 gru 2015

NIEPOKORNY jego siła

Autor: Jay Crownover
Wydawnictwo: Amber
Premiera: październik 2014
Cykl: Naznaczeni mężczyźni tom 3.2
Gatunek: New Adult/ literatura współczesna

Zanim zabierzecie się za czytanie książki "Niepokorny jego siła" musicie zapoznać się z początkiem historii Rome i Cory sięgając po "Niepokorny - jego walka". Jednak, aby całkiem zrozumieć opowieść, oraz losy innych postaci musicie przeczytać powieść "Buntownik", która jest wprowadzeniem do cyklu. Niekoniecznie, ale wskazane jest też zapoznaje się z utworami "Zaryzykuj ze mną oraz Zaryzykuj miłość"W końcu Rome i Cora pokonują najgorsze demony i ich związek zaczyna rozkwitać, planują wspólną przyszłość. Niestety kolejny raz przeszłość daje o sobie znać. W obiektywie pojawia się były chłopak Cory, a na Rome czai się ukryty wróg, który pragnie zemsty.
 Czy młodzi pokonają kolejne przeszkody?

W powieści "Niepokorny jego siła" autorka została przy narracji obejmującej dwoje głównych bohaterów. Dzięki temu łatwiej ujrzeć demony z jakimi mierzą się Cora i Roma, a czytelnik szybciej wczuwa się w rolę bohaterów.

Autorka tym razem też postawiła na szybkie tempo akcji, rozwinęła kilka znaczących wątków, doprowadzając je do finału, stworzyła kilka zabawnych, ale i niebezpiecznych momentów, a przede wszystkim nie dopuściła, aby czytelnik się nudził.

Para głównych bohaterów, to bardzo wybuchowa mieszaka, o tym mogłam się przekonać już wcześniej, czytając inne książki z tego cyklu. Tym razem twórczyni zadbała o psychiczną stronę postaci. Wiemy jak zakończył się pierwszy związek Cory i jaki to miało wpływ na jej dalsze życie. Autorka też ujawnia demony Rome, które nie całkiem dotyczą jego życia jako żołnierza.

"Niepokorny jego siła" opisuje przede wszystkim zmagania Cory i Rome, autorka jednak nie zapomina o innych bohaterach cyklu. Nadal mamy wgląd w dalsze ich życie. Choć zeszli na drugi plan, dowiadujemy co się u nich zmieniło i jak toczą się ich losy.

Autorka pisze prosto, więc czytanie jest błyskawiczne, a że niepotrzebnie dzieli książki - to już uważam za duży minus, gdyż w efekcie są to krótkie utwory. 

Podczas czytania "Niepokorny jego siła" miło spędziłam czas, dowiedziałam się jak potoczyły się dalsze losy bohaterów, oraz otrzymałam zarys kolejnej osoby, której zapewne autorka poświeciła czas.
Polecam książkę "Buntownik" jak i pozostałe utwory z tego cyklu, gdyż w każdym z nich znajdziecie losy innych postaci, oraz poznacie różne demony, z jakimi muszą mierzyć się bohaterowie.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga