21 wrz 2012

Mój najlepszy nauczyciel. Od nienawiści do miłości -Dr Wayne W. Dyer, Lynn Lauber


Tytuł: Mój najlepszy nauczyciel
Autor: Dr Wayne W. Dyer, Lynn Lauber
ISBN: 978-83-7377-547-3
EAN: 978373775473
Wydanie: I
Rok wydania: 2012
Format: 145 x 205 mm
Ilość stron: 104
Oprawa: miękka


Przez całe swoje życzcie czegoś szukamy, pragniemy coś zmienić, udowodnić, że jesteśmy inni, lepsi. Ma swojej drodze spotykamy ludzi, którzy z czasem stają się naszymi drogowskazami, sprawiają, że potrafimy ujrzeć, to co było dla nas niewidoczne. 
Dr.Wayne W.Dyer i Lynn Lauber są autorami, krótkiej, ale bardzo pouczającej książki pt.  Mój najlepszy nauczyciel – Od nienawiści do miłości.
Dr.Wayne W.Dyer – jest znanym na całym świecie autorem książek ( napisał ponad trzydzieści) i wykładowcą zajmującym się tematyką samorozwoju.
Lynn Lauber – specjalizuje się w fikcji literackiej, narracjach pamiętnikarskich i twórczości w zakresie rozwoju osobistego. Opublikował trzy swoje książki, a jej eseje ukazały się w The New York Times.

Głównym bohaterem książki jest profesor Ryan Kilgore. Jest człowiekiem, który pomimo wielu nieprzyjemnych przeżyć wychodzi na człowieka, zakłada rodzinę. Jednak ma w sercu wielką ranę – żal do ojca za to, że go zostawił zaraz po narodzinach.
Z czasem żal przeradza się w chęć otrzymania odpowiedzi, zrozumienia decyzji ojca – rusza, aby  go odszukać i tym samym poprawić swoje stosunki z synem.

Czy Rayanowi uda się odszukać ojca? Czy znajdzie odpowiedzi na męczące go pytania? Czy jego relacje z synem ulegną poprawie? Aby znaleźć odpowiedzi na pytania, trzeba zapoznać się z treścią.

Historia Ryana jest niby jedną z wielu, ale ukazuje człowieka upartego, którym rządzą sprzeczne emocje. Trudne dzieciństwo jednak miało wpływa na bohatera i pomimo wszelkich starań, aby odnaleźć siebie potrzebował wielu lat, a najbardziej potrzebował nauczyciela, który wskaże mu drogę, który potrafi zrozumieć.

Cała opowieść jest krótka, jednak bardzo wciąga i pochłania, czasem nawet zachowanie bohatera nurtuje i denerwuje. Jest także bardzo pouczająca i dająca do myślenia. Zmuszająca do refleksji.
Styl autorów sprawia, że podczas czytania tworzy się nostalgiczny klimat, odpowiedni do treści.
„Mój najlepszy nauczyciel” – Od nienawiści do miłości, jest to historia człowieka, którą warto poznać. Jest niedługa(  ok.100 stron), szybka, lekka w czytaniu, a potrafi ukazać tak wiele.
Dla niektórych może okazać się także drogowskazem, jakiego szuka.

Moja ocena 8/10

 Książkę otrzymałam od wydawnictwa Studio Astropsychologii za co bardzo dziękuje.
                                   

6 komentarzy:

 1. To może mi się spodobać :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej nie jestem zainteresowana :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się. Chyba się skuszę . :)
  [ksiazkowo17]

  OdpowiedzUsuń
 4. dziś akurat książka omawiana przez Ciebie dotarła do mnie do recenzji :)
  jestem ciekawa swoich wrażeń :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasami taki żal czujemy przez całe życie. Myślę, że książka może nam uświadomić, że nie warto.

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi ciekawie. Może kiedyś przeczytam. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga