7 gru 2015

CUDA ŚWIATA - gra edukacyjnaBeata Pawlikowska podróżniczka, która swoje wędrówki opisuje w książkach jak i fotoreportażach, tym razem, na niezwykłą podróż zaprasza dzieci, w grze memory "Cuda świata".Pawlikowska przygotowała cztery odsłony swoich podróży;  Smaki świata, Owoce świta, Język angielski, Cuda świata.

Ja jako fanatyczka niezwykłych budowli zdecydowałam się na odsłonę Cuda świata, chciałam także, aby moje dzieci poznały niezwykłe miejsca, które być może w przyszłości zwiedzą.Gra tak jak wszystkie gry typu memory służy do ćwiczenia pamięci i koncentracji.
Zasady gry są takie same jak przy wszystkich tego typu pozycjach.
 Dużym plusem odsłony Cuda świata jest też poznanie najpiękniejszych miejsc na naszym globie. 

Karty są bardzo kolorowe - podpisane, dzięki temu przy kilku - razowym zagraniu pozostają w pamięci najważniejsze cuda natury lub pochodzące z pracy ludzkich rąk.Gra Cuda świata należny do trudniejszych odsłon tego typu gier. Dlaczego? Otóż samo zapamiętanie wymienionych zabytków lub miejsc, może okazać się trudne. Karty w kilku przypadkach są bardzo do siebie podobne, dlatego ważne jest  zwrócenie uwagi na drobne elementy, odróżniające je od innych.

W trakcie gry nie było czasu na obijanie się. Wszyscy byliśmy skupieni, skoncentrowani i zapatrzeni na odwracane karty. 


Czas gry był dłuższy niż podczas np. gry w "Zwierzęta", aczkolwiek odkrywanie i zapamiętywanie cudów naszego globu, było fascynującym doświadczeniem.


Grę cuda świata polecam starszym pociechom, które chodzą już do szkoły, a poszczególne budowle znajdą swoje miejsce w ich umysłach.


Osobiście gra przypadła mi do gustu. Dzięki Pawlikowskiej wraz z dziećmi miałam okazję poćwiczyć pamięć, koncentrację, zwiedzić miejsca godne uwagi. Moje pociechy miały okazje zapoznać się z Cudami naszego świata.

Dzięki grze mamy nie tylko okazję poćwiczyć pamięć, ale otrzymujemy namiastkę pięknych miejsc, które nie zawsze jesteśmy w stanie odwiedzić osobiście.

Gra edukacyjna "Cuda świata: to idealna pozycja na prezent pod choinkę, a nawet jako umilacz czasu podczas długich zimowych wieczorów.

Więcej na temat gry - Cuda świata - znajdziecie TUTAJ
Więcej na temat gry Zwierzęta - znajdziecie TUTAJ

Za udostępnienie gry dziękuje Edipresse Książki

Grę kupisz np. TUTAJ

5 komentarzy:

 1. Lubię p.Pawlikowską, więc chętnie rozejrzę się za tą grą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama lubię pograć w takie gry. Są świetną zabawą na długie i nudne wieczory, gdy zabraknie dobrych książek. ;)
  Pozdrawiam,
  Geek of books&serials&films

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem przeszczęśliwa, że coraz częściej widzę recenzję gier planszowych/karcianych na blogach! To znaczy, że te cieszą się coraz większą popularnością, a komputerowe się do nich nie umywają! To właśnie dzięki takim grom można spędzić wspólnie wspaniały czas, jednocześnie ucząc się nowych rzeczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie grałam w takie gry. Może czas spróbować?

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiałam grać w memo! <3 Takie z zabytkami mogłoby się spodobać mojej Majce uwielbia tablice przyrodnicze. Myślę, że byłaby dobra w tą grę.

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga