24 sty 2016

BIORĄC ODDECH

Autor: Rebecca Donovan
Wydawnictwo: Feeria
Premiera: kwiecień 2015
Seria: Oddechy tom 3
Gatunek: literatura młodzieżowa ( nie koniecznie)

Mija dwa lata odkąd Emily opościła Weslyn, jednak pomimo starań przeszłość nie daje jej spokoju.  Emily coraz bardziej się stacza - zaczyna się upijać, aby znieczulić. Choć nowe przyjaciółki i Sara starają się jej pomóc nikt nie jest w stanie przegonić ciemność, która otacza nastolatkę.
Ponowne pojawienie się Evana w życiu Emily może być jej ratunkiem, ale czy Evan jej wybaczy?

Ostatni tom trylogii Oddechy jest strasznie smutny i przygnębiający, aczkolwiek widać światełko w tunelu.
Jeden dzień zajęło mi zapoznanie się z trzecim tomem serii. Historia całkowicie oderwała mnie od rzeczywistości, zatraciłam się w smutku opisanej opowieści.

Przez pięć dni czytałam trylogię, przez ten czas bardzo zżyłam się z Emily, Evanem oraz Sarą. Ostatni tom jest pożegnaniem z bohaterami i dobrym zakończeniem cyklu. Choć opowieść jest przepełniona goryczą,  czyta się ją niesamowicie szybko i z stuprocentowym zaangażowaniem.
Momentami autorka rozluźnia atmosferę, dzięki temu miałam okazję uśmiechać się pod nosem.

Autorka wykorzystała potencjał historii, dała mi także to, czego zabrakło mi w dwóch poprzednich częściach - wydarzenia widziane oczami Evana.

Evan i Emily są sobie przeznaczeni, jednak życie dziewczyny jest ciężkie, choć próbowała ochronić Evana - skrzywdziła go najbardziej... Bardzo trudno czytało mi się "Biorąc oddech" gdyż nie wiedziałam jak autorka potoczy fabułę. Uszczęśliwi czytelników czy całkiem ich zdołuje.

W bohaterach zachodzi zmiana, choć wcześniej zachowywali się nad swój wiek dojrzale, teraz odczuwa się ich jeszcze większą dojrzałość emocjonalną.

Donovan ma niesamowity talent do tworzenia opowieści i przelania ich na papier. Tworzy odpowiedni klimat, buduje napięcie i zabiera czytelnika w podróż pełną walki...

Jestem osobą, która bardzo emocjonalnie podchodzi do niektórych powieści. "Biorąc oddech" było dla mnie takim ostatecznym westchnieniem. Poznając przez pięć dni trylogie czułam się jak zombie, narkoman na głodzie (tak podejrzewam), historia wypruła ze mnie życie. 

Trudno jest mi dzielić się z wami swoimi emocjami i wewnętrznym rozdarciem. Historia ma wpływ na czytelnika, wzbudza niezapomniane wrażenia, a na koniec zostawia  z kacem książkowym. Nie jestem w stanie ująć tego co przeżywałam czytając, o tym musicie sami się przekonać.

"Biorąc oddech" to bardzo dobre zakończenie trylogii i pożegnanie z bohaterami.
Jeśli jeszcze zwlekacie z zapoznaniem się z treścią, to żałujcie...

Ps. Czy  idealnych mężczyzn można spotkać tylko w powieściach?

12 komentarzy:

 1. Bardzo lubię tę serię, choć Emma mnie irytowała momentam, to jednak fabuła przewyższa, bohaterkę, której nie pilubiłm, choć starałam sie ją zrozumieć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo osób zachwala tę serię... mnie póki co do niej nie ciągnie - chociaż jutro wybieram się do biblioteki, jakby był pierwszy tom to kto wie... ;)

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 3. Tęsknię za tą serią. Dużo osób uważa ją za przewidywalną, i nie wartą zachodu, ale dla mnie jest właśnie na odwrót. Chciałabym móc przeczytać ją znowu bez wiedzy co się stanie. Niestety tak się nie da, ale mam nadzieję, że kiedyś do niej wrócę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cała seria już za mną i jestem nią zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam serię, każdy tom był dla mnie wielką przygodą ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam w planach pierwszy tom tej serii. Zbiera bowiem dobre recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że idealni mężczyźni nie istnieją, tak samo kobiety - po prostu warto związać się z tą osobą, która pomimo swoich wad, jest dla nas kimś wspaniałym i wyjątkowym. Muszę w końcu zabrać się za tę trylogię...

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam trochę o tej trylogii i fabuła mnie zainteresowała, książka czeka w kolejce :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Najbardziej spodobał mi się tom drugi :) Trzeci był takim lekkim zwieńczeniem serii, ale nie zakochałam się w nim.


  Tydzień z Agnieszką Opolską do wygrania 3 egzemplarze Anny May z autografem :)
  http://artemis-shelf.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam inną powieść tej autorki i przyznam, że była dobra ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Całą serię mam w planach ;)

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga