5 kwi 2020

NIECZYSTE WIĘZY K.N. Haner

Gdy miłość staje się obsesją, nie można się już zatrzymać
Claire czuje, że nigdy nie poradzi sobie z piętnem, które nosi w sobie od dzieciństwa. Jest zbyt krucha, bezradna, inna niż wszyscy. Staż w prestiżowej firmie to dla niej życiowa szansa. Podobnie jak doktor Douglas, świetny i szanowany terapeuta, głęboko skrywający własne mroczne sekrety. Tylko on doskonale rozumie, czym jest walka z własnymi demonami.
W jego szarozielonych oczach Claire odnajduje ten sam ogień, który spala ją samą. Oboje podejmują mroczną grę, w której obezwładniająca namiętność i bezwzględna manipulacja prowadzą na samo dno piekła. Doktor kontroluje każdy ruch dziewczyny. A może tylko mu się wydaje, bo wciąż nie wiadomo, kto rozdaje karty w tym niedozwolonym układzie…[opis wydawcy]

Wydawnictwo: Między słowami
Premiera: wrzesień 2019
Stron: 335

O twórczości K.N.Haner przeczytałam wiele pozytywnych opinii, dlatego już dawno miałam zaplanowane  przeczytanie  chociaż  jednej z jej książek i wyrobienia sobie swojego indywidualnego zdania o jej warsztacie. Tak się złożyło, że sięgnęłam po pierwszy thriller, który napisała młoda pisarka.
Nie wiem jakie były zamiary autorki, ale...

Jeśli chodzi o warsztat pisarski Haner jestem pod ogromnym pozytywnym wrażeniem. Literatka pisze odważnie, lekko, barwnie i obrazowo. Świat, który kreuje jest mroczny, niebezpieczny i trochę "chory" a zarazem ogromnie wciągający, chociaż nie dla każdego.

Bohaterowie
Nie wiem czy autorka chciała, aby czytelnik polubił bohaterów czy nie...Ja niestety nie obdarzyłam sympatią ani doktora  Douglasa, ani Claire. 
Claire jest młoda z zaburzeniami psychicznymi. Tok myślenia tej postaci bardzo mnie drażnił i irytował. Jej miłość i obsesja niestety sprowadziły ją na złą drogę...ale to zło było w niej od początku. 
Doktor Douglas to mężczyzna z bardzo mrocznymi erotycznymi fantazjami. To psychiatra, który sam powinien się leczyć w zakładzie dla obłąkanych.
Nie da się ukryć, że pisarka wykreowała bardzo "szalonych" i niebezpiecznych w swoich obsesjach bohaterów. Trochę nierównoważonych psychicznie.

Fabuła
Tematem przewodnim są fantazje erotyczne bohaterów, lęki, sekrety oraz zbrodnie, na które się decydują. Zdrady, romanse, tajemnice, mroczne fantazje a wszystko otoczone jest erotycznymi doświadczeniami zabarwionymi małą stabilnością psychiczną niektórych bohaterów.
W sumie nie dzieje się  za wiele w trakcie czytania. Wydarzenia skupiają się na czynach czy myślach Claire, która jest narratorką i przez którą poznajemy świat, w którym żyje.

Wrażenia
Powieść czytało mi się szybko, ale ze względu na to, że nie polubiłam głównej postaci nie potrafiłam zatracić się w fabule. Dodatkowo to zatracenie też ma związek ze scenami łóżkowymi, które są dość ostre, zaskakujące i odważne.
Dialogi odrobinę były dla mnie mało naturalne, ale ten fakt można ominąć czytając, gdyż nie ma ich zbyt wiele.

"Nieczyste więzy" to interesująca trochę mroczna a zarazem odważna powieść. Moje pierwsze spotkanie z autorką uważam za udane, więc  muszę zmierzyć się z innymi jej powieściami. Może będą mniej mroczne. 
Polecam zmierzenie się z twórczością autorki.

14 komentarzy:

 1. Ale zbieg okoliczności! Akurat jestem w trakcie czytania książki Haner "Złe miejsce". Dobrnęłam już do połowy i przyznam, że nawet-nawet. Jak mi się spodoba (oczywiście, po zakończeniu), wtedy pomyślę, czy sięgnąć po kolejną książkę autorki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. O niej było tak głośno, iż chyba praktycznie każdy słyszał coś na jej temat. Jednak ja nie mam zamiaru jej czytać. Od początku nie jestem do niej przekonana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może i ja się skuszę na jej książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawi mnie ten mrok, o którym piszesz. Jestem zainteresowana przeczytaniem tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że przestałam śledzić książki autorki, nie mogę się coś do niej przekonać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Nieczyste więzy" to faktycznie mroczna książka, ale ja mimo wszystko nie mogę doczekać się kontynuacji 😍

  OdpowiedzUsuń
 7. Spotkanie z twórczością tej autorki jeszcze przede mną, więc jestem ciekawa, jakie ono będzie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Niby nie moja bajka, ale autorka jest tak popularna, ze jestem ogromnie ciekawa co i jak pisze.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jesli nieco mroczna, to hmmm moze bym sięgnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubię takie klimaty :) A dawno nie czytałam nic w tym gatunku, więc chętnie do niego wrócę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Szkoda, że nie polubiłaś ani doktora, ani bohaterki. Ale bardzo się cieszę, że spotkanie oceniasz jako udane :) Jestem ciekawa, jak wypadną Twoje kolejne!

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja przestałam czytać jej książki od Ring Girl. Jak dla mnie ciągle jedno i to samo, bohaterzy również. Pamiętam, że Ring Girl to ja rzuciłam w połowie. Idzie na ilość a nie jakość :x

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajnie, że rozpoczęłaś przygodę z Kasią Haner od tej książki – jako osoba, która na swoim koncie ma już kilka dzieł tej autorki, wciąż uważam "Nieczyste Więzy" jako jedną z lepszych książek. Mi również szybko czytało się tę powieść, a końcówka była przerażająco satysfakcjonująca.

  Bardzo udana i rzetelna recenzja.

  Pozdrawiamy,
  Czarno na Kreatywnym

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga