5 lis 2013

"OGNISTA"

Jacinda tęskni do wolności i buntuje się przeciw oczekiwaniom innych. Gdy łamie najświętszą regułę swojej wspólnoty, o mało nie kończy się to tragicznie. Piękny nieznajomy daruje jej życie, mimo że poluje na takich jak ona. Jacinda jest bowiem dragonką – potomkinią smoków, a jej najsilniejszą bronią jest sekretna zdolność do przybierania ludzkiej postaci.Zmuszona wraz z rodziną do ucieczki i zaszycia się w świecie śmiertelników, Jacinda usiłuje dostosować się do nowego otoczenia. Marzy o Willu, zachwycającym i jednocześnie trudno osiągalnym chłopaku. Will i jego krewni są bowiem myśliwymi, powinna więc za wszelką cenę go unikać. Jej smocza natura powoli usycha – i jeżeli umrze, Jacindzie pozostanie tylko życie w ludzkim wcieleniu. Dziewczyna stara się zrobić wszystko, by temu zapobiec. Nawet jeżeli oznacza to zbliżenie się do najgroźniejszego wroga.źródło

"Ognista" jest pierwszą częścią opisującą losy wyjątkowej i  buntowniczej dragonki. Książka jest typowym romansem paranormalnym i treść przede wszystkim skupia się na tym wątku...
Mamy dwoje młodych bohaterów, między którymi rodzi się bardzo mocna wieź, jednak na przeszkodzie stoi im ich pochodzenie. Jedno jest myśliwym a drugie ofiarą. Obie postacie spowite są tajemnicami, które autorka bardzo powili odkrywa.

Książka jest napisana w narracji pierwszoosobowej i bardzo szybko wczułam się w postać Jacindy. Cała treść skupia się na lękach i uczuciach bohaterki, które są bardzo szczegółowo dopracowane. Dzięki poprowadzeniu narracji w ten sposób, książka okazała się dla mnie bardzo emocjonalna, pełna niepokoju a zarazem satysfakcjonująca. Wczuwając się w fikcyjną postać, odczuwałam lęk o losy dragonki, która przez cały czas była ofiarą...miłości, stada, rodziny.
Kreacja bohaterów jest bardzo dobra, w każdym znaczeniu tego słowa. Oczywiście mamy także czarne owce powieści takie jak zazdrosną siostrę czy kuzyna, którzy utrudniają życie zakochanym.

Język autorki jest bardzo plastyczny, wydarzenia upiększone są w najdrobniejsze opisy miejsc czy uczuć bohaterki. Styl autorki nie skupia się na dialogach, jednak jest tak doszlifowany, że czytanie jest niesamowicie pochłaniające. Przez całą treść ma się uczucie niedosytu i chęci poznania całości. Powieść jest bardzo klimatyczna, nastrojowa i pogrążająca całą uwagę w opisanej historii.Książka jest nieprzewidywalna i pełna zaskakujących wydarzeń.

"Ognista" wciągnęła mnie do swojego świata bardzo szybko, czytanie było wręcz pochłaniające, pełne zaciekawienia i emocji. Po skończeniu powieści czuje niesamowity głód poznania dalszych losów Jacindy.

Moja ocena: -6/6
Autorka:  Sophie Jordan
Wydawnictwo: Bukowy Las
Premiera: 2011
Ilość stron: 312
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga