22 lis 2013

"NIEWIDZIALNA"

By uratować życie ukochanego, dragonka Jacinda złamała tabu: zdradziła najpilniej strzeżoną tajemnicę swojego gatunku. Teraz musi powrócić pod ochronę stada, wiedząc, że może już nigdy nie zobaczy Willa. Mało tego, działanie mgły zacierającej wspomnienia mogło sprawić, że Will zapomniał o znamiennej nocy i przyczynie ucieczki Jacindy.
Po powrocie do domu Jacinda wszędzie napotyka wrogość i na każdym kroku musi dowodzić swojej lojalności – dla dobra własnego i swojej rodziny. Wśród tych niewielu, którzy z nią rozmawiają, jest następca alfy stada Cassian oraz siostra Tamra, odmieniona przez nagłe zrządzenie losu. Jacinda wie, że powinna zapomnieć o Willu i ułożyć sobie życie bez niego. Zdaje sobie sprawę z tego, że nawet jeśli zdołał ją zapamiętać i dotrzyma obietnicy odnalezienia jej, narazi ich oboje na ogromne niebezpieczeństwo. Jednak czy gdy pojawi się szansa, by podążyć za głosem serca, Jacinda zaryzykuje wszystko dla miłości?źródło


"Niewidzialna" to kontynuacja losów niezwykłej dragonki, która zakochała się w nietypowym chłopaku.


Druga część dorównuje pierwszej. Jest pełna niespodziewanych obrotów zdarzeń, emocjonalna, zaciekawia i pochłania.

Akcja powieści od samego początku trzyma w niepewności. Wydarzenia opisane są bardzo dokładnie, stworzony został odpowiedni klimat. Poprzez opisane wydarzenia poruszonych jest wiele ważnych tematów.

Język jest plastyczny, wszystkie szczegóły są w dobrym stopniu dopracowane i dopieszczone. Styl autorki nie jest typowo młodzieżowy, jednak jest bardzo dobry w odbiorze. Czytanie jest szybkie i bardzo wciągające. Autorce udaje się stworzy niesamowity wybuch emocji i odczuć, być może dużą zasługą jest pierwszoosobowa narracja.


Nie zaprzeczę,  że tym razem Jacinda na początku nie była tak ciekawą i odważną postacią, jednak w miarę poznawania treści zmieniłam o niej zdanie. Wątek romantyczny tym razem też odgrywa ważną rolę, ale bardziej zaskakuje, jest bardziej skomplikowany. Chwilami jest mniej akcji, ale tych momentów jest niewiele. Ogólnie bohaterowie są dobrze wykreowani i można doszukać się ulubieńca.


Zarówno pierwsza jak i druga część opisująca losy Jacindy były dla mnie emocjonujące i pochłaniające. Zakończenie jest otwarte, więc mogę spodziewać się kolejnej książki o ognistej dragonce. Oczywiści polecam serię.


Moja ocena +5/6

Autor: Sophie Jordan
Wydawnictwo: Bukowy Las
Premiera: 30.05.2012
Ilość stron: 272

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga