15 lis 2013

"ZDRADZONA" tom 4

Eve już nieraz musiała wykorzystywać swoją magiczną moc, od kiedy w jej mieście na dobre zagościło zło. A wiadomo, jak trudno poradzić sobie z demonem, zwłaszcza jeśli twoje myśli wypełnia zbliżający się bal maturalny i najprzystojniejszy chłopak w szkole.
Teraz jednak demony atakują ze zdwojoną siłą. Czy ma to związek z potężniejącą mocą Eve? Może to mroczna część jej natury przejmuje nad nią kontrolę i otwiera bramy piekieł?
Tak podejrzewają przyjaciele Eve. A Eve nagle odkrywa, że po raz pierwszy ma przeciwko sobie nie tylko najbardziej przebiegłe demony, ale i ludzi, którym najbardziej ufała…źródłoCzym tym razem zaskoczyła autorka serii "Cienie" - tak naprawdę niczym. Pisarka w czwartej części skupiła się na sile przyjaźni... 
Luce i Jess najbliższe osoby Eve zaczynają w nią wątpić, ba stają nawet przeciwko niej... ten wątek jest tematem przewodnim kolejnego tomu pt. "Zdradzona" . Przez większą część treści, właśnie o tej niepewności, utracie zaufania i zwątpieniu, a nawet zazdrości czytamy. Pisarka szczególną uwagę zwraca na manipulację i wpływ innych na ludzkie osądy...
Polubiłam bohaterów cyklu, ale tym razem  dość często irytowała mnie ich postawa. Dotyczy to wszystkich znaczących postaci...okazali się bardzo płytkimi istotami.

Pisarka zastosowała metodę "podstępu", jednak i ten sposób nieszczególnie wzmocnił wartość treści. Podczas czytania zabrakło mi równości, treść wydała mi się szarpana, chaotyczna, bez większego polotu. Bieg zdarzeń jest łatwy do przewidzenia, no może z jednym wyjątkiem, który lekko mnie zaskoczył. Jedynym atutem czwartej części jest końcowy etap, gdzie akcja nabiera tempa, celem przewodnim jest walka, oraz odkrycie prawdy o jednej z bohaterek.

Styl autorki nie uległ większym zmianom - z wyjątkiem  "ostrzejszych" opisów. Nadal czytanie jest lekkie, szybkie, ale mniej interesujące. Podczas czytania ma się wrażenie braku pomysłu na kontynuację.

Czwarta część jak dla mnie okazała się rozczarowaniem, treść raczej nie zachwyca, nie wznosi zbyt wielu nowych elementów. Pomimo szybkiego poznawania historii nie czuje żadnych pozytywnych odczuć względem tego tomu. Uważam, że ta część wypada słabo, w porównaniu z poprzednimi.

Moja ocena 3/6
Autor: Amy Meredith
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 2011
Ilość stron: 207

Cienie
Polowanie
Gorączka

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga