9 gru 2013

KRAINA LODU

Gatunek : Animacja
Premiera: (Świat) 20.11.2013 Polska: 29.11.2013
Produkcja; USA
Moja ocena: 4/6Anna wyrusza na wielką wyprawę, by odnaleźć swoją siostrę Elsę, której magiczna moc uwięziła królestwo Arendelle w okowach wiecznej zimy.


Na mikołajki postanowiłam zabrać dzieci do kina na najnowszą animację "Kraina lodu".  Wybrałam jednak format 2D, gdyż po obejrzeniu filmu w 3D jestem strasznie zmęczona.
 Jako że sama lubię takie opowieści, liczyłam na dobrą zabawę..., jednak po seansie... jestem trochę nieusatysfakcjonowana. Spodziewałam się lepszych wrażeń...

Muzyka: Oprawa muzyczna nie jest zbytnio zachwycająca. Otóż jest wiele piosenek, gdyż bohaterowie dużo śpiewają, ale jakoś nie wpadają w ucho, są jak dla mnie takie bez wyrazu.

Wydarzenia: przedstawione wydarzenia są dość ciekawe i pomysłowe. Pouczająco przede wszystkim.  Animacja zaliczana jest do komedii, jednak nie ma w niej zbyt wielu zabawnych, rozśmieszających momentów...

Oprawa graficzna: akurat ten punkt zdobywa największe moje uznanie.  Grafika jest rewelacyjna, obrazy przedstawione wręcz  zachwycają.

Podsumowując moje wrażenia - nie jestem zbytnio zachwycona animacją. Przedstawione wydarzenia są "galopujące" wszystko dzieje się w błyskawicznym tempie. Nie ma zbyt wielu wciągających chwil - podczas oglądania odczuwałam lekkie znudzenie. Jedynie efekty obrazowe zachwycają - piękne.
Na bajkę można zabrać młodsze dzieci, te starsze mogą nie być zadowolone z tej opowieści. historia może ich przynudzać.

ZWIASTUN:
Co najciekawsze - nie widziałam tego momentu w kinie :(Czyszczę półki
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga