13 gru 2013

UKOCHANY NIEŚMIERTELNY

Autor: Cate Tiernan
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 2010
Moja ocena: +4/6
Czasem na zawsze to o wiele za krótko…
Nieśmiertelna nastolatka poszukująca sensu śmiertelnego życia i wiecznej miłości
Nowe imię, nowe miasto, nowe życie. Zmieniasz je zbyt często, żeby liczyć. To się nigdy nie skończy. Tak naprawdę nic się nie kończy… kiedy jesteś nieśmiertelna.
Nastasya wygląda na kilkanaście lat, ma - kilkaset. I od lat razem z przyjaciółmi prowadzi rozrywkowe życie. Aż do dnia gdy impreza w nocnym klubie kończy się tragedią. Wstrząśnięta bezmyślnym okrucieństwem swojego kumpla Nastasya podejmuje decyzję: koniec z balowaniem i przypadkowymi chłopakami. Zacznie wszystko od nowa – na farmie, gdzie nieśmiertelni uczą się, jak władać magią, by niosła dobro, a nie śmierć.
Łatwiej jednak powiedzieć, niż zrobić - zwłaszcza gdy przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. I gdy chłopak o najpiękniejszych oczach, który stał ci się tak bliski, zaczyna pojawiać się w twoich przerażających wspomnieniach… źródłoMasz ponad czterysta lat, wszyscy twoi krewni zastali zamordowani...Wędrujesz przez lata, szukając swojego miejsca. Z czasem zdobywasz przyjaciół, twoje życie to wieczne imprezy, aż nadchodzi przełom,.. jedno zdarzenie,... gdy uświadamiasz sobie, że nie chcesz tak żyć...Wyjeżdżasz...wykorzystujesz zaproszenie innej nieśmiertelnej..., trafiasz do posiadłości, w której twoje życie ulega całkowitej zmianie...

Historia o nieśmiertelnej dziewczynie jest bardzo interesująca, bardzo szybko także wciąga do swojego świata, chociaż na początku ma się odczucie "chaosu". Powieść napisana jest w narracji pierwszoosobowej i jest pełna rozważań i refleksji. Bardzo łatwo jest wczuć się w bohaterkę, jej losy i obawy. Treść nie wywołuje wielu emocji, ale chwilami można je poczuć.
 Książka jest pełna przeskoków - autorka przedstawia życie bohaterki przez wplątywanie jej wspomnień do wydarzeń. Niestety trzeba czytać w skupieniu, bo łatwo zgubić wątek.

Wątek miłosny jest dość ważnym elementem tej powieści, ale nie przytłacza i nie wchodzi na pierwszy plan. Rozwija się bardzo powoli. Autorce udaje się stworzyć "odczuwalne" napięcie pomiędzy bohaterami.

Styl autorki jest bardzo interesujący, pełny humoru a zarazem ostrych zdarzeń i mocnych opisów. Czytanie jest szybkie i bardzo wciągające. Historia częściowo odbiega o powieści o podobnej tematyce. Ma w sobie dużo magii i tajemnic, które odkrywane są małymi kroczkami.

"Ukochany nieśmiertelny" jest dość ciekawą książką, która wciąga, a czytanie jest szybkie. Może książka nie należy do powieści ambutnych, ale świat który stworzyła autorka jest bardzo przyjemny w poznawaniu.

czyszczenie półek
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga