24 lut 2013

"Przystań posłuszeństwa" - Marina Anderson

Tytuł:Przystań posłuszeństwa
Autor: Marina Anderson
Wydawnictwo: Czarna Owca
Premiera: luty 2013
Seria: Czerwona seria
Ilość stron: 240
Dwie przyjaciółki, które nie miały przed sobą tajemnic, do czasu aż jedna z nich wyjechała na weekend na wieś. Od tego czasu ich przyjaźń zaczęła zanikać. Co takiego wydarzyło się podczas wyjazdu Jeane? Czy zdradzi przyjaciółce sekret, który je oddalił?

Jeane po powrocie z weekendu na wsi, zaczęła unikać Natalie. podczas jedynego spotkania Jeane łamiąc dane słowo zdradziła przyjaciółce sekret swojej przemiany. Natalie także zdecydowała sie wyjechać na wieś i przejść kurs, który odmienił jej przyjaciółkę.  Gdy dociera na miejsce jest zaskoczona tym co tam zastaje. Pobyt odmienia jej życie na zawsze.
Czy Natalie będzie w stanie się przełamać i się poddać, zrezygnować z dominacji? Czy przyjaciółka zdradzając jej tajemnice o Przystani zrobiła dobrze?
  
Natalie jest typową kobietą XXI wieku - ambitna, odnosząca sukcesy, dominująca. Jednak jej związki jak i przelotne romanse kończą się szybko. Co jest tego przyczyną. Cóż aby się dowiedzieć jedzie do Przystani posłuszeństwa" i tam nie tylko odkrywa swoją seksualność, ale uczy się uległości.
Natalie jest bohaterką taką jakie lubię i jej walka z dominacją jest bardzo dobrą szkołą dla kobiet. Jej postawa pokazuje, kobietę twardą, która pod swoją szorstką skorupą boi się siebie i swoich pragnień.
  
"Przystań posłuszeństwa" jest powieścią erotyczną, pełną gorących scen. Autorka przenosi czytelnika do świata, gdzie rządzi pożądanie i chęć zaspokojenia swoich potrzeb oraz potrzeba partnerów.
Opisane sceny są chwilami ostre, połączone z przemocą, jednak autorka tak je opisała, że czytanie ogólnie nie wprowadza w skrępowanie. 
W dużej mierze powieść jest poradnikiem dla kobiet. Pokazuje przez bohaterkę, że trzeba poznać siebie, swoje potrzeby, nie bać się eksperymentów, pokonać swoją naturę. Przez treść czytelni widzi, że sekst to nie tylko chwilowe pożądanie, które trzeba zaspokoić. Seks to rozkosz, którą trzeba się cieszyć, a moment rozkoszy przedłużać.
  
Autorka pisze prostym językiem, używa chwilami wulgarnych określeń. Czytanie jest lekkie i szybkie. Treść wciąga i trudno jest się oderwać od książki. Losy i postępy bohaterki zaciekawiają. Książka jest dość klimatyczna, ale cóż poddanie się klimatowi nie jest w tym przypadku odpowiednie.
Zakończenie jest przewidywalne, ale nie do końca.
Jeśli mam ją porównywać z wcześniejszą częścią tej serii -" Fantazje w trójkącie" to wydaje mi się bardziej delikatna, mniej rażąca, a przede wszystkim pouczająca.

Książkę polecam wszystkim dojrzałym czytelniczkom, jednak przede wszystkim tym dominującym, odważnym, dla których powieści erotyczne to nie tylko książki, które wywołują rumieniec na policzkach, lecz wiedzą jak czerpać z nich naukę.

Moja ocena: 8/10

Za poznanie losów Natalie dziękuje wydawnictwu:23 komentarze:

 1. Mam ją w planach ;) Chętnie się z nią zapoznam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jednak nie miałam wątpliwości, że chętnie ;)

   Usuń
 2. Może skuszę się za kilka lat :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ulalala :) To chyba coś dla mnie :D Już sobie zapisuję tytuł tej książki :) Nie czytałam wielu erotyków, ale podobami mi się zarys fabularny w tej powieści. Jestem zainteresowana :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo bym chciała przeczytać "Przystań posłuszeństwa", gdyż jak na razie nie zawiodłam się na tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sam tytuł, a konkretnie 'posłuszeństwo' jakoś tak skojarzyło mi się, a raczej nasunęło myśl, że ten utwór może mieć wątki erotyczne ;d chyba jestem jasnowidzem ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nei lubie takich książek, być może jeszcze do nich nie dojrzałam. Zostawie tą pozycje dla starszych czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatnio dużo słychać o powieściach erotycznych. Do tej książki z chęcią bym zajrzała, mimo przewidywalnego zakończenia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka nieźle się zapowiada. Nie straszne mi sceny erotyczne, szkoda tylko, że to zakończenie takie przewidywalne, ale to nic, chętnie przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Książkę mam i ja :) Mam nadzieję, że spodoba mi się tak jak i Tobie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Książkę posiadam i zobaczymy co to będzie ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Intrygująca :D Może kiedyś ją przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Do tej książki nie jestem przekonana. Zdecydowanie bardziej chcę przeczytać tę poprzednią książkę, którą opisywałaś.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem na tak dla tej pozycji:) Kusisz oj kusisz....

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo chciałabym przeczytać tą książkę a twoja recenzja kusi naprawdę :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Po Twojej recce nie da się nie zajrzeć do tej ksiażki

  OdpowiedzUsuń
 17. jeszcze nie czytałam nic z wszechobecnej ostatnio literatury erotycznej :) chyba wreszcie muszę się skusić i przekonać o co tyle hałasu :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ileż można te tematy wałkować, tego nawet górale nie wiedzą. Jedna uległa, druga dominująca, trzecia samo-maso, czwarta maso-sado, piąta ma swojego niewolnika. Gdyby Markiz de Sade, przeszedł by się po księgarniach, to by powiedział, że osiągnięto upadek obyczajów (i dużo się nie pomylił) :D

  Generalnie nie mam nic do tych powieści, każdy lubi czytać co chce (przyznaję też lubię pikantne sceny :P), ale co za dużo to niezdrowo. Jedna czy dwie, to maksimum lokalne dla tych powieści.

  OdpowiedzUsuń
 19. Mimo ciekawej recenzji, odpuszczę sobie tą książkę. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 20. Zastanawiałam się, czy warto po tę książkę sięgnąć i po przeczytaniu Twojej recenzji chyba to zrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Widać,że interesująca książka, z chęcią bym ją przeczytała, kto wie? może będę miała możliwość:)

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga