10 sty 2014

I WCIĄŻ JĄ KOCHAM

Autor: Nicholas Sparks
Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 2008
Moja ocena: -5/6
John Tyree dokonuje wyboru - nie widząc szans na zdobycie wyższego wykształcenia, po ukończeniu szkoły średniej zaciąga się do armii. Przechodzi szkołę prawdziwego, męskiego życia, nabiera pewności siebie, której dotąd mu brakowało. W czasie przepustki spotyka Savannah – dziewczynę swoich marzeń. Młodszą o dwa lata studentkę pedagogiki, wolontariuszkę, która z grupą przyjaciół, w ramach akcji dobroczynnej, buduje domu dla ubogich. Na przekór wszelkich okolicznościom, pomiędzy obojgiem rozkwita miłość. Savannah przyrzeka czekać na ukochanego, dopóki nie minie okres jego służby...źródło


Książka "I wciąż ją kocham" została zekranizowana, muszę stwierdzić, że jest to jeden z moich ulubionych filmów. Na książkę niestety zdecydowałam się dopiero teraz, chociaż, na półce mam ją od roku. Fakt, że nie lubię poznawać powieści, gdy znam już film, ale wzmianka dotycząca zmiany zakończenia (film kończy się inaczej niż książka), jaką znalazłam w internecie skłoniła mnie do zakupienia książki.

Głównym bohaterem jest John - to właśnie jego życie poznajemy ze szczegółami. Początkowo autor jego postać przedstawia powierzchownie dopiero, gdy poznaje Savannah, historia nabiera kolorów. Jednak fakt jest taki, że nie jest to opowieść pełna romantyzmu - raczej smutku, rozczarowań i tęsknoty.
"I wciąż ją kocham" to historia miłosna, umieszczona we współczesnych czasach oraz epoce wojny z Irakiem. Bohater jest żołnierzem, który w pewnym momencie musi wybrać MIŁOŚĆ czy OBOWIĄZEK?
Każda decyzja życiowa niesie w sobie konsekwencje, także i John odczuł swoją decyzje bardzo boleśnie i poniósł stratę, która miała wpływ na dalsze jego losy.

Książki Sparksa zawsze wzruszają, ba nawet podczas czytania łzy potrafią pojawić się w moich oczach, tym razem też na to liczyłam, gdyż znałam już treść. Jednak być może ta wiedza mnie ograniczyła, ponieważ pomimo wielu wzruszających, smutnych momentów, nie poruszyła mnie zbyt mocno. To nie znaczy, że nie jest emocjonalna - po prostu ma ich mniej.
Bardzo polubiłam bohaterów i zastanawiałam się: Co ja bym zrobiła na miejscu Savannah! 
Fakt, jako czytelnik oczywiście wolałabym inne zakończenie, ale niestety nie mam na to wpływu.
Opowieść jest naprawdę rozczulająca i w dużej mierze smutna. Bardzo realistyczna i naturalna. Podczas czytania ma się wrażenie, że jest się uczestnikiem tych wydarzeń, a nie tylko obserwatorem.

Książkę pochłonęłam - przeczytałam ją jednym tchem w ciągu kilkunastu godzin. Styl autora jest  wspaniały. Sparks potrafi zaciekawić czytelnika, stworzyć klimat, przyciągnąć do książki jak magnes, wywołać emocje - muszę się przyznać, że bardzo lubię książki budzące dużą dawkę odczuć, i na ogół powieści autora mi tego dostarczają.

Czy żałuje, że jednak przeczytałam książkę? Nie. "I wciąż ją kocham" jest naprawdę bardzo dobrą pozycją, treść wciąga, pochłania, wzbudza mieszane odczucia. Czy warto poznać treść powieści? Tak. Tym, co nie czytali POLECAM.

Zachęcam także, do obejrzenia filmu. Teraz  wiem! Jest to jedna z lepszych ekranizacji.

Sprzedam:
Dotyk Julii 15 zł + 8 zł koszt przesyłki = 23 zł
Demony - Pokusa 11 zł + 7 zł koszt przesyłki = 18 zł całość
Pieprzyć przyjaciół 13 zł + 7 Koszt przesyłki = 20 zł całość
Paranormalność 11 zł + 7 koszt przesyłki = 18 zł

Kontakt: czytajka@interia.pl

Oferta na allegro

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga