8 sty 2014

PO TAMTEJ STRONIE CIEBIE I MNIE

Autor: Jess Rothenberg
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 2012
Moja ocena: +5/6
Życie Brie jest doskonałe: wspaniała rodzina, najlepsze przyjaciółki i chłopak, o jakim marzy każda dziewczyna. Ale dzień przed swoimi szesnastymi urodzinami słyszy od Jacoba straszne słowa: „Nie kocham cię”.
Nieważne, że ma wiele innych powodów do szczęścia. Nieważne, że jej ojciec jest sławnym kardiologiem. Nic nie może zapobiec temu, co ma nastąpić: z rozpaczy Brie pęka serce – dosłownie...
Lecz jej pęknięte serce jest nadal pełne emocji: żalu za tym, co straciła, wściekłości na cały cholerny świat, tęsknoty za tymi, których kocha, bólu, kiedy patrzy z tamtej strony na to, jak jej śmierć zmieniła ich życie.
A jeśli mogłaby wrócić – na jeden dzień? Czy zdołałaby coś zmienić?źródło


Masz piętnaście lat - umierasz. Przyczyna zgonu - pęknięte serce. Trafiasz do swojego Kawałka Nieba, poznajesz chłopaka, który pomaga Ci się przystosować, ale nie zdradza nic o sobie. Poznajesz rzeczy, które Cię ranią, jednak nic nie możesz zrobić. Wybierasz zemstę, ale czy to dobre wyjście?

"Po tamtej stronie Ciebie i Mnie" to piękna i wzruszająca historia. Inspiracją do napisania powieści był artykuł, o przypadku pękniętego serca, który wydarzył się naprawdę.

Bohaterka jest młoda, ma zaledwie piętnaście lat, ale i w tak młodym wieku miłość może ranić. Brie poznajemy, gdy umiera, ale jej przygoda dopiero się rozpoczyna. Po śmierci odkrywa rzeczy, które ją szokują, ranią i sprowadzają na drogę zemsty. Popełnia błędy, gdyż nie zna całej prawdy. Jednak, gdy odkrywa brakujące elementy, może być za późno, aby je naprawić.
Autorka wykreowała bohaterkę poprzez wspomnienia, tym samym wzbudza w czytelniku wiele emocji.Pozwoliła polubić nastolatkę i jej kibicować. Poczułam ogromny sentyment to Brie. Inni bohaterowie są przedstawieni bardziej tajemniczo. Odczucia względem nich są bardzo różne i często ulegają zmianom.

Autorka pozwala czytelnikowi snuć domysły względem wydarzeń, jednak ciągle je krzyżuje. Zaskakuje coraz to nowymi faktami, bawi się uczuciami czytelnika.  Podczas czytania budzi się wiele emocji - litość, złość, szok... Pytania, na które odpowiedz znajduje się na końcu drogi.

Styl autorki jest rewelacyjnie przyjemny w odbiorze. Czytanie nie męczy, wręcz rozluźnia. Przenosi duchowo do opisanych wydarzeń, które  są bardzo realistyczne, dialogi naturalne, swobodne - często z humorem. Opisy nie przytłaczają, jedynie tworzą klimat miejsc.

"Po tamtej stronie Ciebie i Mnie" mogę zaliczyć do tych książek, które zaczyna się czytać i nagle już koniec. Powieść jest interesująca, wzruszająca, momentami rozbawia. Autorka swoim stylem pisania potrafi zaskoczyć, wzbudzić wiele odczuć, szokować. Czytanie jest przyjemne, trudno oderwać się od poznania treści. Wzbudzona sympatia do bohaterów oraz ciekawość dalszych losów Brie jest naprawdę duża. Kilka razy czytałam, że osoby, które przeczytały książkę, uważają ją za rewelacyjną - ja uważam ją za bardzo dobrą. Na jakiś czas na pewno zostanie w pamięci. Powieść warto przeczytać niezależnie od wieku.

allegro

18 komentarzy:

 1. Wszyscy chwalą tę książkę... i Ty widzę również. :D Tematyka wydaje się oryginalna, pęknięte serce - podoba mi się. Ciekawi mnie, jak postąpiła bohaterka, co spotkało ją po śmierci. Zapisuję książkę na listę. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Niedawno koleżanka czytała i mi ją polecała, ale jak na razie nie mam czasu na jej przeczytanie. :/

  OdpowiedzUsuń
 3. zgadzam się. rewelacyjna to na pewno nie jest, ale wystarczająca, żeby została w pamięci. mile ją wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam różne opinie, ale mam zamiar sięgnąć po tę książkę, jak trafi mi się okazja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam wielką ochotę na tę książkę. Muszę gdzieś jej poszukać. Tematyka, która jest poruszona w "Po tamtej stronie ciebie i mnie" bardzo mnie intryguje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się interesująca, muszę za nią zerknąć :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "styl autorki jest rewelacyjnie przyjemny w odbiorze"... Chętnie przeczytam! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj, zastanowię się jeszcze :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Hm.... Pęknięte serce... Miłość... Zapowiada się ciekawie!!! :) Mam nadzieję, że przeczytam ją w jak najbliższym czasie ^^

  OdpowiedzUsuń
 10. Zakochałabym się w samej okładce!! :D
  Chciałabym ją przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie bym przeczytała, bo zapowiada się interesująco :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetnie się zapowiada :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Pierwsze o niej słyszę, ale może kiedyś się skuszę:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Z pewnością się skuszę :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Miałam tą książce w ręce, a ją odłożyłam, chyba to był mój błąd

  OdpowiedzUsuń
 16. Właśnie mam zamiar się za nią niebawem zabrać, więc cieszę się, że nie jest zła :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie słyszałam o tej książce i w sumie jak zobaczyłam tytuł i okładkę to nie zaczęło mnie do niej ciągnąć, ale z czasem jak czytałam opis i twoją recenzję... brzmi to naprawdę rewelacyjnie i nie mogę się doczekać aż wpadnie mi w ręce ;3

  OdpowiedzUsuń
 18. Niedawno ją kupiłam za grosze, czekam aż mi przyjdzie - wtedy zobaczymy! Nie jestem fanka takich książek ale od czasu do czasu można zrobić wyjątek :D

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga