7 kwi 2013

Nie samym czytaniem człowiek żyje


Od dziś, raz w tygodniu będą u mnie pojawiać się luźne posty na  różne tematy. Razem ze mną w akcji bierze udział dwie inne blogerki Kiti i Kruszynka.

W tym tygodniu temat dotyczy naszych pasji - pomijając czytanie.


Nie samym czytaniem człowiek żyje. Mam jeszcze jedną pasję, a prowadzenie bloga w dużej mierze mi pomaga ją realizować.  Czyli maja druga pasja to pisanie.
  
Recenzje i wyrażanie zdania poprzez ich tworzenie pomagają mi szlifować swój warsztat. Pisze nie tylko opinie o książkach, w swoich szufladach mam pełno notatek, szkiców opowiadań, a nawet i mam jedną dłuższą wersję, którą mogę mianować nazwą powieści.  Niestety ograniczenia czasowe nie pozwalają mi ją do końca dopracować, dopieścić, natomiast czytanie daje mi szanse odszukania drogi, którą powinna podążać tworząc swoje historie.

Tworzenie, wymyślanie historii nie jest dla mnie trudne, od dziecka moja głowa była pełna pomysłów i bajkowych historii, na drodze staje mi mój styl, nad którym ciężko pracuje.

Zastanawiam się także nad pisaniem próbnych, szufladkowych artykułów. Jestem gadułą, mam zawsze dużo do powiedzenia na każdy temat, ale najgorsza jestem, gdy mnie coś interesuje, wówczas rozmówce zalewam potokiem pytań. Kiedyś ktoś mi powiedział, że minęłam się z przeznaczeniem i zamiast ekonomi powinnam wybrać dziennikarstwo. Czasu nie cofnę, ale coś w tym jest.
Być może kiedyś mi się uda i moja pasja zmieni się w coś więcej.

A wy jakie macie pasje, które nadają sens waszemu życiu?


Post na ten temat ukazał się także u :

Book and cooking
Recenzje Kiti

17 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa tych Twoich opowiadań i z chęcią przeczytałabym tą dłuższą powiesć:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę więc powodzenia w dalszym pisaniu i doskonaleniu się:)

  OdpowiedzUsuń
 3. no pewnie że mam - blogowanie i pisanie :D
  póki co te wszystkie opowiadanka lądują razem z pamiętnikami w kartonowym pudełku - traktuję je jako taką kapsułę czasu, której nie otworzę przez 2030 :p
  no i mam marzenie, żeby wydać kiedyś książkę. oczywiście bestseller ;]

  no i oczywiście zgadzam się z tym, że nie samym czytaniem człowiek żyje, choć nie byłoby to najgorsze...

  chętnie poczytam te "szufladkowe artykuły" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też marze o wydaniu swoich prac :) może kiedyś dodam kilka artykułów :)

   Usuń
 4. Dobra rzecz taka akcja, może się nawet dołączę? :)

  Moja druga pasja to.. nauka. Naprawdę to uwielbiam i cieszę się, że to robię na co dzień - spędzam wiele godzin w laboratorium na uczelni i chcę to robić do końca życia :)

  OdpowiedzUsuń

 5. Fajny pomysł:) Myślę, że każdy z nas ma jakieś inne pasje!! Moglibyśmy zdziwić się bardzo, gdyby każdy z nas ujawnił publicznie co go jeszcze interesuje:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oczywiście wraz z Kiti i Kruszynką zapraszamy do udziału :)

   Usuń
 6. W takim razie czekam na Twoje opowiadania, które z chęcią przeczytam;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pisz, pisz! :)

  Ja uwielbiam astronomię, chyba bardziej niż wszystko inne. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna inicjatywa! A Twoją powieść chętnie przeczytam, jak już zostanie wydana ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetnie, może kiedyś opublikujesz na blogu jakieś opowiadanie, jestem ciekawa i chętnie przeczytam. Życzę powodzenia w dalszym pisaniu!

  OdpowiedzUsuń
 10. Powodzenia w pisaniu i życzę wydania :)

  Moje hobby, pasje ... lubię z kolorowych wstążek, ozdabiać styropianowe bańki pisanki, zajączki itp :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mnie pisanie idzie dość opornie, rzadko kiedy mam wenę twórczą i zazwyczaj potrzebuje kilku podejść do napisania recenzji. Jeśli słowa płyną ze mnie strumieniami - piszę. Jeśli ciurkiem - odpuszczam, by uniknąć frustracji i złego humoru :-P Moje pasje, oprócz oczywistego czytania, to sport, kino, gry komputerowe/konsolowe oraz smakowanie nowych herbat :-P

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeśli masz taką pasję, to jak najbardziej ją rozwijaj!! Szczególnie, że naprawdę dobrze Ci to idzie :)

  Moje pasje poza czytaniem to freestyle motocross i muzyka, więc poza książkami wydaję jeszcze kupę kasy na zawody i koncerty ^^

  OdpowiedzUsuń
 13. Moja pasją jest taniec i śpiew, przez które moge wyjawić moje emocje :) Czytanie jest na pierwszym miejscu, lubie takze rysowac :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Pasją, która od lat sprawia mi ogromną radość jest pisanie, dlatego między innymi założyłam bloga. Zaczynałam od wierszy, potem pisałam opowiadania, a w tej chwili pracuję nad czymś dłuższym w wolnym czasie, zobaczymy czy coś z tego wyjdzie :) Życzę Ci powodzenia i wytrwałości w pisaniu, bo wiem z własnego doświadczenia, że na nadmiar zwłaszcza tego drugiego nigdy nie można narzekać. Z chęcią bym przeczytała coś Twojego :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Powinnaś swoje opowiadania wydać w wersji elektronicznej. Może odniosły by sukces? Warto wierzyć w realizacje własnych marzeń.
  Moją pasją oprócz czytania i blogowania jest jazda na rowerze i kiedy tylko pogoda dopisuje, to staram się codziennie po kilka godzin jeździć.

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga