4 maj 2015

ZNIEWOLENIE

Autor: Sylvia Day
Wydawnictwo: Mira
Premiera: 22 04 2015
Gatunek: erotyka/fantastyka


Powieści erotyczne w ostatnim czasie przechodzą fazę zainteresowań czytelniczych, dlatego też pisarze coraz częściej prezentują ten gatunek fanom. "Zniewolenie", to krótki  utwór erotyczno-fantastyczny, który podzielony jest na trzy części - opowiadania dotyczące dwójki głównych bohaterów  Maxa oraz Victorii.

Victoria jest chowańcem obdarzonym magiczną mocą, którą otrzymała od swojego maga. Najwyższa rada pragnie się jej pozbyć, gdyż stwarza zagrożenie. Z tym zadaniem wysyłają najlepszego łowcę, który ma ją zlikwidować. Victoria jest sprytna, ale nie spodziewa się, że Max może ją w pełni zaspokoić, a ona będzie potrafiła się mu podporządkować, natomiast Max po raz pierwszy zaznaje uczucia miłości i zaspokojenia.
Czy dwoje ludzi, którzy powinni być wrogami będą w stanie poświęcić swoje życie i plany...?

"Zniewolenie" tak jak wspominałam wcześniej jest mieszanką dwóch gatunków - erotyka przeplata się  z fantastyką. Zacznę od części erotycznej.
Sceny przedstawione w utworze nie są zanadto bulwersujące, ale bardzo obrazowo zarysowane. Chwile intymne bohaterów zajmują też większą cześć treści, która nie jest za długa. Fabuła i ogólny zarys wydarzeń jest słabo rozwinięty, a tempo akcji jest błyskawiczne. Dlatego też zrobienie streszczenia jest utrudnione, gdyż przez chwilę nieuwagi można zdradzić zbyt wiele.
Część dotycząca fantastyki obejmuje elementy magi, gdyż Max jest nią obdarzony, a Victoria ją dostała. Ten etap też jest słabo zarysowany i rozwinięty. Szkoda, gdyż tematyka magii cieszy się zainteresowaniem.

Autorka w tym krótkim utworze skupiła się przede wszystkim na pożądaniu, które odczuwają bohaterowie względem siebie. Po przeczytaniu książeczki czuje ogromny niedosyt, gdyż pomysł oraz bohaterowie mają duży potencjał, ale pisarka wolała zrobić zarys niż stworzyć dłuższą, bardziej dopracowaną historię.

Day ma dobrze wyrobiony warsztat pisarski. Pisze prosto a zarazem potrafi stworzyć odpowiedni klimat. Ciekawie, aczkolwiek powierzchownie kreuje bohaterów. Stosuje zmienną narracje, czyli taką jak lubię.

Nie potrafię stwierdzić czy książka mi się podobała, czy nie, gdyż tak naprawdę nie miałam czasu, aby się nad tym zastanowić. Jest za krótko i za powierzchownie, aby wyrobić sobie zdanie. Czytanie jest szybkie. Nie wiem też czy polecać książkę, czy nie - jeśli lubicie krótkie utwory i mieszanki gatunkowe, powinniście po na sięgnąć. Jednak jeśli wolicie bardziej dopracowane utwory i szerzej rozwiniętą fabułę, "Zniewolenie" was nie zaspokoi.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Harlequin - Mira

Książka bierze udział w wyzwaniu: 
Klucznik
Przeczytam tyle ile mam wzrostu - 1.4
Czytam fantastykę

17 komentarzy:

 1. W pełni zgadzam się z Twoją recenzją, to było po prostu za krótkie:) Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o magach i chowańcach, skąd się w ogóle wzięli? Również na dziś zaplanowałam post o Zniewoleniu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Erotyk i fantastyka? Ciekawe połączenie. Ja niestety nie mogę się jak na razie przekonać do tego pierwszego gatunku. Chyba za rzadko po niego sięgam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam jedną z książek tej autorki ale jakiś nie wciągnęła mnie na tyle, abym chciała zapoznać się z innymi jej dziełami. "Zniewolenie" jakoś do mnie nie przemawia, erotyka i fantastyka - nie interesuje mnie zbytnio takie połączenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nieco chaosu w tej Twojej opinii, ale nie ma co się dziwić. Erotyki należą do tego typu powieści, że czasami nie wiadomo, czy dana pozycja podobała nam się, czy tez nie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam chyba nigdy takiej mieszanki gatunkowej, chyba z samej ciekawości spróbuję :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytam erotyków, więc książka nie dla mnie. Zresztą krótkich historii też nie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakoś mocno zainteresowana tą książką nie jestem, także... :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Twórczość tej pani do mnie nie przemawia :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam już dzisiaj, że niektóre wątki w tej książce nie zostały do końca rozwinięte. Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 11. nie czytałam nigdy ksiazki erotyczno - fantastycznej:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Książka może być ciekawym połączeniem. Może kiedyś po nią sięgnę, bo jestem naprawdę jej ciekawa :))

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytałam kilka książek Sylvii Day i doszłam do wniosku, że nie po drodze mi z tą autorką. Podoba mi się jedynie jako tako seria "Dotyk Crossa". Ale muszę przyznać, że autorka ma ciekawe pomysły ;)

  Zapraszam do siebie
  http://to-read-or-not-to-read.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
 14. Powieść erotyczno-fantastyczna. Może być ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Chyba wyrzuciłabym jednak erotykę a zostawiła fantastykę, albo przynajmniej spróbowała zachować jakąś równowagę ;>

  OdpowiedzUsuń
 16. Twórczość tej pani to zupełnie nie moja bajka,a więc ja podziękuje ;)

  P.S. Przepraszam, że tak długo mnie tutaj nie było!

  OdpowiedzUsuń
 17. Już czytałam kilka recenzji ale niestety jeszcze nie miałam przyjemności jej czytać

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga