30 paź 2016

PRZEZ CIEMNOŚĆ

Autor: Alexandra Bracken
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: marzec 2016
Seria: Mroczne umysły- dodatek - trzy nowele
Stron: 379


Seria "Mroczne umysły" już za mą lecz jest jeszcze jedna pozycja, która jest powiązana ze światem Ruby. Bracken stworzyła trzy nowele, w których opisała losy innych bohaterów.

Pierwsza nowelka "W sidłach losu"dotyczy Gabe, początkowo nie wiedziałam kim on jest...O Gabe dowiadujemy się w trzeciej części trylogii, jest to chłopak/ początkujący łowca, który uratował Zu. Z tej krótkiej opowieści dowiadujemy się kim był, jak trafił na Zu i dlaczego zginął.
Autorka jednym słowem uzupełniła brakujące informacje.

Druga nowela "Zapłoną iskry" dotyczy Sam, dziewczyny, która jest przyjaciółką Ruby z obozu. Z tej historii dowiadujemy się o losach Sam kilka tygodni przed jej uwolnieniem. Oprócz historii Sam dowiadujemy się o Lucasie, który jest czerwonym, ale też przyjacielem z dzieciństwa nastolatki.

Trzeci tekst "Pomimo mroku" to już losy Sam i Lucasa opisane po likwidacji obozów. W tym opowiadaniu autorka przybliża dalsze losy Ruby, jej przyjaciół, sytuację polityczną. Ostatnia historia, to krótkie przedłużenie tomu trzeciego. Dzięki niemu wiemy co dalej dzieje się z bohaterami, czy ich życie jest lżejsze.

Najbardziej do gustu przypadła mi ostatnia historia. Nie muszę się zastanawiać i jak radzą sobie bohaterowie. Pomimo że teksty nie są długie, są dobrze napisane. Nadal odczuwa się ten mroczny klimat, historie trzymają w napięciu. Czytanie jest szybkie, wciągające i pochłaniające.
Plusem jest to, że dzięki tym krótkim historiom mamy wgląd w sytuację innych postaci, a tym samym bardziej możemy wkroczyć do świata wykreowanego przez autorkę.

Osobiście te trzy historie przypadły mi do gustu i jeśli poznaliście trylogię warto też zapoznać się z książką "Przez ciemność"

7 komentarzy:

 1. Mi również przypadły do gustu, choć pierwsza była najlepsza :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tej serii przeczytałam jedynie pierwszy tom i na tym poprzestanę. Nie chcę dalej wnikać w ten świat. :)
  Pozdrawiam!
  #Ivy z Bluszczowych Recenzji

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię krótkie formy, więc nie mówię nie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nawet nie znam. Jeszcze nie poznałam serii "Mroczne umysły". Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeczytałam "Mroczne umysły" i chyba po kolejne części/dodatki nie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy tom wynudził mnie, więc na pewno nie zabiorę się za resztę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie przeczytałabym te nowelki, chociażby po to, żeby przypomnieć sobie tę całą historię i powrócić do ulubionych bohaterów. :D Mam nadzieję że dorwę te książkę niedługo.
  Pozdrawiam Wiktoriaczytarazemzwami

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga