25 cze 2013

"Potęga miłości" tom 2

Autor: Elizabeth Chander
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Premiera: marzec 2012
Kontynuacja: Pocałunek anioła recenzja


Tristan jako anioł za wszelką cenę próbuje dowiedzieć się kto zagraża jego ukochanej. Ivy nadal jest trudno po stracie Tristana, tym bardziej, że ktoś próbuje się jej pozbyć.Gregory coraz bardziej zbliża się do Ivy.


Pierwsza część "Pocałunek anioła" zakończyła się dużym znakiem zapytania, który w głowie czytelnika wzbudził wiele pytań. Drugi tom, tak naprawdę odpowiada na niewiele z nich.

Tym razem akcja skupia się głownie na trzech bohaterach, ale najbardziej istotną postacią jest Gregory, który już w pierwszej części wzbudza mieszane uczucia. Tym razem poznajemy go z lepszej strony, i ta odsłona towarzyszy mu przez dużą część treści. Jednak na końcu okazuje się, że ta postać jest bardziej tajemnicza i niebezpieczna niż mogłoby się wydawać.

Książka utrzymana jest w kategoriach detektywistycznych. Przez całą treść odczuwa się tajemniczość opisanych wydarzeń. Wątek miłosny jest, ale bardzo pogmatwany, mało rozbudowany, głównie skupia się na tych samych elementach  Za plus mogę uznać to, że autorka nie skupiła się w dużym stopniu na użalaniu się Ivy, raczej potraktowała ten etap ulgowo. Elementy fantastyczne są skromne.

Treść niestety nie powala na kolana. Akcja jest rozciągnięta, nie ma zbyt wielu nowych wątków, nie czuje się wybuchu emocji. Ogólnie czytanie jest płytkie, lekkie i bez polotu. Niestety wydarzenia tej historii nie zostają w pamięci, bardzo szybko ulatują.
Język powieści jest też bardzo prosty i szybko przyswajalny  Podczas czytania raczej się odpoczywa, umysł nie ma powodów, aby się przemęczać.

Czy rozczarowałam się "Potęgą miłości" - chyba tak. Spodziewałam się bardziej obrotnej, szybszej akcji. Liczyłam, że dostane odpowiedzi na pytania, które powstały po pierwszej części  Na duży plus zasługuje dalej zakończenie, które jest zaskakujące i stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania. Zastanawiam się, którą opcje wybrała autorka. I chyba tylko to skłoni mnie do zapoznania się z kolejnym tomem.

Nie wiem czy mam polecać, czy odradzać książkę  Nie należy do pozycji z górnej półki, ale jest dobra na letnie upały. Lekka, szybka w czytaniu, prosta w treści.

Moja ocena 3/6

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości :19 komentarzy:

 1. W ogóle mnie do tej serii nie ciągnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam recenzji, ponieważ nie miałam okazji zapoznać się jeszcze z pierwszą częścią, ale po ocenie widzę, że raczej nie warto...

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze pierwszej części, ale po opisie wnioskuję, iż jest to idealna literatura dla mnie. :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta pozycja mnie nie przekonuję, druga część niestety często jest słabsza, a ja nawet za pierwszą się nie zabrałam, ale to już chyba nie ten czas, nie mam teraz ochoty na takie powieści. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam dość już takich historyjek, więc sobie odpuszczę.

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Osobiście bardzo polubiłam tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 7. pierwsza część strasznie mnie rozczarowała, a skoro drugi tom nie jest rewelacyjna, to już na pewno nie dokończę serii.

  OdpowiedzUsuń
 8. W ogóle nie mam ochoty rozpoczynać tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuję za książkę, recenzja świetna

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam pierwszą część i nawet mi się podobała. Ale jak widzę nie ma się co spieszyć do kontynuacji;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Tom pierwszy, w moim przypadku, okazał się totalną klapą. Dlatego nic nie skłoni mnie do tego aby sięgnąć po następne części :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Słaba ocena, chyba nie warto. Nie ma sie co zastanawiac, w koncu istnieja lepsze pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 13. Anioły już mi się przejadły:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam w planach kiedyś zacząć tę serię ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zdecydowanie nie przeczytam. Nie lubię takiej tematyki, ponadto ta rozciągnięta fabuła przeraża.

  OdpowiedzUsuń
 16. ocena średnia, raczej sobie odpuszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Cześć! ja tym razem nie o książce, nominowałam Cię u siebie na blogu do zabawy:) mam nadzieję,że weźmiesz udział:)) Zapraszam serdecznie!:)

  OdpowiedzUsuń
 18. Mam na półce pierwszy tom, ale nie mogę się do niego przekonać. Chyba swoje jeszcze odsiedzi, jeśli w ogóle go tknę;/

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja czytałam wszystkie części na raz i powiem, że mi się całość całkiem podobała.

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga