12 mar 2017

KRÓLOWA I FAWORYTKA

Autor: Kiera Cass
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: 2015
Cykl: Selekcja tom 3.5
Stron: 208

W przeważającej mierze, czytając powieść poznajemy szczegółowo losy głównych bohaterów. Postacie drugoplanowe, po wykonaniu swojego zadania znikają ze sceny i rzadko wiadomo co się z nimi dzieje. Kiera Cass posunęła się o krok dalej i stworzyła opowiadania, które dają zarys losów drugoplanowych bohaterów.

"Królowa i faworytka" to zbiór kilku opowiań. Pierwsze z nich to  "Królowa". Z tej opowieści dowiadujemy się jak przebiegały eliminacje  Amberly i Clarksona - rodziców Maxona. Dzięki temu opowiadaniu autorka lekko obroniła Clarksona, którego w "Rywalkach" poznajemy jako tyrana i złego ojca.
Druga historia "Faworytka" dotyczy Marlee, która została ukarana, za to, że pokochała gwardzistę. Poprzez to opowiadanie poznajemy początki miłości Marlee i Cartera oraz co się z nimi działo, po ich karze.
Kolejne opowiadania dotyczą kilku innych uczestniczek Eliminacji oraz jak potoczyły się ich losy po odesłaniu z pałacu. Literatka pisze lekko, zwięźle i klimatycznie

Wszystkie opowiadania czytało mi się bardzo dobrze z dużym zainteresowaniem. Fakt, że krótkie formy pozostawiają lekki niedosyt, to jednak lubię je czytać. Autorka dobrze dopracowała opisane historie. 
Nie planowałam kontynuowania cyklu, gdyż losy córki Maxona i Ami mniej mnie zainteresowały, to po tych opowiadaniach mam ochotę powrócić do świata, który kreuje Cass.

Cóż mogę powiedzieć. Dobry dodatek do cyklu. 

4 komentarze:

 1. Dawno nie czytałam żadnego zbioru opowiadań.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię dodatki do ulubionych serii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodatek jak dodatek, w sumie nawet nie mam na jego temat zdania. :/

  Dwie strony książek

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam bardzo dawno temu, a nie pamiętam jakie wywarł na mnie wrażenie, więc pewnie za niedługo sobie go odświeżę :)

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga