21 gru 2013

BEZIMIENNA

Autor: Hanri Magali
Wydawnictwo: Świat książki
Premiera: 2011
Moja ocena: 5/6
Współczesna powieść przygodowa z wątkami paranormalnymi. Zuzanna, adoptowana przez pewną rodzinę, jest nieśmiała i zakompleksiona. Ale potrafi słyszeć ludzkie myśli i ma niezwykły kontakt z przyrodą: w momentach zagrożenia kwiaty i drzewa pomagają jej... Dziewczynka jest bowiem następczynią wielkiego rodu „władców natury” i została ukryta na Ziemi, aby ocalić ją przed siłami zła. Wciągająca fabuła z mądrym przesłaniem, że jesteśmy częścią natury, a od urody i popularności ważniejszy jest nasz charakter. źródło


Zuzanna ma piętnaście lat, jest sierotą i mieszka w domu dziecka. W końcu los się do niej uśmiecha i zostaje adoptowana. Oprócz rodziców zyskuje dwóch zwierzęcych przyjaciół - kruka i psa. Pewnego dnia pies zostaje zaatakowany przez kota, który znika na oczach Zuzanny. Jak się okazuje pies po paru godzinach jest bardzo słaby...Z pomocą przychodzi dziwna sąsiadka...Od tego dnia życie Zuzanny zaczyna się zmieniać. W końcu zaczyna poznawać historię swojego pochodzenia.
KIM TAK NAPRAWDĘ JEST ZUZANNA?

"Bezimienna" jest książką o typowo baśniowych klimatach. Powieść adresowana jest przede wszystkim do młodszego grona czytelników, ale starsi także nie będą żałować, jeśli po nią sięgną.
Język jest bardzo prosty, lekki w czytaniu, a zarazem barwny, przyjemny w odbiorze - mi osobiście przypominał styl mojego dziadka, gdy w zimowe wieczory snuł swoje opowieści. Tak też się czułam czytając książkę, jakbym cofnęła się w czasie.

Pisarka, zdarzenia przedstawia w wolnym tempie, ale tym razem był to dla mnie plus. Dzięki takiemu rozwojowi akcji, wydarzeń powstał magiczny klimat, który utrzymał się do końca. Fakt zakończenie pozostawiło we mnie lekki niedosyt.
Bohaterowie przedstawieni są raczej normalnie - bez szaleństw jeśli chodzi o elementy fantastyczne. Najbardziej wypieszczoną postacią jest Zuzanna, ale i pozostali nie zostali nadto pominięci - niektórzy są może troszeczkę bardziej owinięci tajemnicą. Jednak w większości przypadków czuje się do bohaterów sympatię i wieź.

Czytanie "Bezimiennej" jest pochłaniające, rozluźniające i relaksujące. Pomimo że nie budzą się zbytnie emocje, a adrenalina pozostaje w stanie uśpienia, to i tak czytanie jest przyjemne... Zakończenie jest otwarte, mało zagadkowe i przewidywalne - niestety.

Powieść "Bezimienna" może nie należy do zbytnio ambitnych historii, ale jest pouczająca, przyjemna w odbiorze. Książkę mogę polecić przede wszystkim osobom lubiącym baśniowe klimaty.

sprzedam

9 komentarzy:

 1. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale zapowiada się całkiem ciekawie, lubię "baśniowe klimaty", a skoro polecasz, to całkiem możliwe, że przeczytam.
  Pozdrawiam i życzę wesołych świąt! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ją na półce, ale nie śpieszyło mi sie do jej przeczytania, moze niedługo to zmienie, bo oceniłaś ją pozytywnie. ;)

  Pozdrawiam i życzę wesołych świat. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czuję, że by mi się spodobała. Lubię takie historie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś już czytałam o tej ksiażce i pamientam, ze wywarło to na mnie pozytywne wrażenie, chetnie bym przeczytala.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o tej książce i z chęcią bym ją przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Współczesna powieść przygodowa z wątkami paranormalnymi? Takiej książki jeszcze nie czytałam, więc czuje się mocno nią zaintrygowana, dlatego będę o niej pamiętać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię baśniowe klimaty, ale banalnych książek mam na razie dość. :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydaje się być ciekawa, jak będę mogła to przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam mieszane uczucia, ale chyba po nią nie sięgnę ;)
  M.

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga