8 gru 2013

Co książki wnoszą do naszego życia.

Po co czytać książki? Czy są komuś potrzebne? Co wnoszą do naszego życia? Z jednej strony można rzec, że nic, a z drugiej, że coś...

Książki historyczne, publicystyczne czy inne tego gatunku dostarczają nam wiedzy. Bajki, baśnie przenoszą nas do czasów dzieciństwa, erotyczne, cóż ujawniają tematy tabu...Książki fantastyczne, które ja najczęściej wybieram, pozwalają mi na chwile relaksu, odprężenia i oderwania się od spraw codziennych. Mając świadomość fikcji wydarzeń podchodzę do niech z "lekkim sercem"
Dla mnie książka jest przyjacielem, który nie zawsze uczy, ale wnosi w moje życie trochę barw. Czasem podczas czytania uśmiecham się do papierowych kartek, a czasem płacze - wnoszą emocje, które staram się tłumić w życiu codziennym. Książki pozwalają na zatopienie się w świecie innym niż ten, w którym żyje. Jeśli chodzi o mnie książki wnoszą do mojego życia przede wszystkim spokój, odprężenie a czasem naukę.Innym razem zmuszają mnie do refleksji czy zadumy.

A co książki wnoszą do waszego życia?

Post pojawił się także u:
Recenzje Kiti
Pauliny

Czyszczenie półek

9 komentarzy:

 1. O zaletach czytania książek pisało już wielu i u każdego z nas to się sprawdza. Dzięki czytaniu szkolę swój warsztat pisarski, poznaję sposoby myślenia różnych osób, wtapiam i odprężam się w innych świata, żyję drugim życiem. :) Dlatego uważam, że książkom zawdzięczamy nie tylko wiedzę, ale swego rodzaju dodatkowy czas...

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja dzięki czytaniu przyjemnie spędzam czas, lepiej piszę i mam na co wydawać pieniądze :D
  Pozdrawiam,
  izkalysa

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawdzięczam czytaniu bardzo dużo. Oczywiście, większy zasób słów i zrozumienie innych, ale również inspirację i pociechę. :) Książki mogą być ucieczką od rzeczywistości, podróżami do innego świata. Mogą być życiem, hobby lub tylko zainteresowaniem :>

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie będę się nad tematem książek wiele rozpisywała, gdyż ty w swoim poście zawarłaś to, co najważniejsze i ja się tylko podpisuje pod twoimi słowami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Do mojego życia wnoszą dużo, przede wszystkim rozwijają wyobraźnię.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie książki przenoszą w inne światy i za to je kocham.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mi książki dają odskocznię od rzeczywistości :)

  OdpowiedzUsuń
 8. książki to przede wszystkim ucieczka od rzeczywistości, sięgasz po nią i przez godzinę czy dwie nie masz żadnych problemów poza tymi głównego bohatera na głowie : )

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka są światem w mojej wyobraźni gdzie mogę uciec od codziennych problemów, czy nawet monotonności życia. Dzięki nim rozwijam swój język i wyobraźnię jeszcze bardziej. Co tu dużo mówić.Podsumowując. Książki są dla mnie sposobem na życie. I za to je kocham.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga