13 gru 2013

UKOCHANY NIEŚMIERTELNY

Autor: Cate Tiernan
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 2010
Moja ocena: +4/6
Czasem na zawsze to o wiele za krótko…
Nieśmiertelna nastolatka poszukująca sensu śmiertelnego życia i wiecznej miłości
Nowe imię, nowe miasto, nowe życie. Zmieniasz je zbyt często, żeby liczyć. To się nigdy nie skończy. Tak naprawdę nic się nie kończy… kiedy jesteś nieśmiertelna.
Nastasya wygląda na kilkanaście lat, ma - kilkaset. I od lat razem z przyjaciółmi prowadzi rozrywkowe życie. Aż do dnia gdy impreza w nocnym klubie kończy się tragedią. Wstrząśnięta bezmyślnym okrucieństwem swojego kumpla Nastasya podejmuje decyzję: koniec z balowaniem i przypadkowymi chłopakami. Zacznie wszystko od nowa – na farmie, gdzie nieśmiertelni uczą się, jak władać magią, by niosła dobro, a nie śmierć.
Łatwiej jednak powiedzieć, niż zrobić - zwłaszcza gdy przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. I gdy chłopak o najpiękniejszych oczach, który stał ci się tak bliski, zaczyna pojawiać się w twoich przerażających wspomnieniach… źródłoMasz ponad czterysta lat, wszyscy twoi krewni zastali zamordowani...Wędrujesz przez lata, szukając swojego miejsca. Z czasem zdobywasz przyjaciół, twoje życie to wieczne imprezy, aż nadchodzi przełom,.. jedno zdarzenie,... gdy uświadamiasz sobie, że nie chcesz tak żyć...Wyjeżdżasz...wykorzystujesz zaproszenie innej nieśmiertelnej..., trafiasz do posiadłości, w której twoje życie ulega całkowitej zmianie...

Historia o nieśmiertelnej dziewczynie jest bardzo interesująca, bardzo szybko także wciąga do swojego świata, chociaż na początku ma się odczucie "chaosu". Powieść napisana jest w narracji pierwszoosobowej i jest pełna rozważań i refleksji. Bardzo łatwo jest wczuć się w bohaterkę, jej losy i obawy. Treść nie wywołuje wielu emocji, ale chwilami można je poczuć.
 Książka jest pełna przeskoków - autorka przedstawia życie bohaterki przez wplątywanie jej wspomnień do wydarzeń. Niestety trzeba czytać w skupieniu, bo łatwo zgubić wątek.

Wątek miłosny jest dość ważnym elementem tej powieści, ale nie przytłacza i nie wchodzi na pierwszy plan. Rozwija się bardzo powoli. Autorce udaje się stworzyć "odczuwalne" napięcie pomiędzy bohaterami.

Styl autorki jest bardzo interesujący, pełny humoru a zarazem ostrych zdarzeń i mocnych opisów. Czytanie jest szybkie i bardzo wciągające. Historia częściowo odbiega o powieści o podobnej tematyce. Ma w sobie dużo magii i tajemnic, które odkrywane są małymi kroczkami.

"Ukochany nieśmiertelny" jest dość ciekawą książką, która wciąga, a czytanie jest szybkie. Może książka nie należy do powieści ambutnych, ale świat który stworzyła autorka jest bardzo przyjemny w poznawaniu.

czyszczenie półek

14 komentarzy:

 1. Brzmi dość ciekawie, na pewno kiedyś przeczytam :)
  xo, A.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już od dawna na nią poluję ^^ Czas się wziąć w obroty i poszukać jej w bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się interesująco. Mnie w każdym razie zaciekawiłaś.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książkę przeczytałam jakiś czas temu i bardzo spodobała mi się ta historia, chociaż aż taki fenomen to nie był.
  Druga część już mi się nie podobała...
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłam do niej nastawiona negatywnie, ale miło mnie zaskoczyła :) Druga część wydała mi się już nieco gorsza

  OdpowiedzUsuń
 6. "...gdy chłopak o najpiękniejszych oczach, który stał ci się tak bliski" - jakby nie zrobili tej reklamy historyjki miłosnej, to pewnie już bym szukała w księgarni tej książki. Sam pomysł wydaje się bardzo ciekawy, a to już coś. Narracja pierwszoosobowa - kolejny plus. Nie jestem jednak do niej w pełni przekonana, mimo że (jak piszesz) wątek miłosny nie wchodzi na pierwszy plan.

  OdpowiedzUsuń
 7. zgadzam się - czyta si szybciutko, ale nie ma tego 'bum'. na kontynuację nie mam ochoty.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja mam trochę inne odczucie co do tej książki. Wcale nie wciągała i czytało mi się ją baaardzo długo. Autorkę znam już z "Płonącego stosu" i ta książka, a tamta seria to dla mnie przepaść.

  OdpowiedzUsuń
 9. Raczej mnie nie zainteresowała;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Skoro wciąga, to czemu nie? :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Może i bym się skusiła skoro wciąga. Już dawno nie czytałam takiej 'lekkiej' książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie czytałam i chyba już sobie odpuszczę zaczynanie nowej serii, wyjątek stanie sie wtedy, gdy znajdę w bibliotece.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie czytałam tejże książki i nadal się waham czy rzeczywiście w ogóle warta jest przeczytania, ponieważ słyszałam bardzo dużo negatywnych opinii na jej temat. :<
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. A mnie ta książka się nie spodobała.

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga