23 lis 2014

W GROBIE

Autor: Jeaniene Frost
Wydawnictwo: MAG
Premiera: 2012
Nocna Łowczyni t.3Niektóre rzeczy nie pozostają w grobie...


Tym razem nie odwlekałam, tylko od razu zabrałam się, za czytanie kolejnego tomu Nocnej Łowczynie. Przez poprzednie dwa tomy śledziłam poczynania Cat, jednak w trzeciej części  życie bohaterki jest najbardziej zagrożone...i nie tylko jej.


Cat i Bones cieszą się sobą i w międzyczasie nadal wykonują swoje zadania, czyli zabijają wampiry. Niestety Cat coraz częściej zostaje rozpoznana i jej życie jest tym bardziej zagrożone.  Jednak, to najmniejszy problem. Jak się okazuje śmierć czyha nie tylko na Cat, ale i także na jej ukochanego. Stara wampirzyca pragnie zemsty i śmierci Bonesa...

Po zapoznaniu się z treścią książki "W grobie" jestem naładowana emocjami. Tak, tak ostatnio przy drugim tomie tej serii narzekałam na ich brat, teraz natomiast miałam pod dostatkiem. Autorka nie szczędziła pomysłów, aby pobudzić uśpione emocje czytelnika, bardzo zgrabnie gra na uczuciach - czasem chciało mi się śmiać, za chwilę byłam zbulwersowana lub zaniepokojona, ale był też moment, że łza zakręciła mi się w oku.
Dlatego też o podłożu emocjonalnym wspominam na samym początku, gdyż ten element zasługuje na pochwałę.

Cat i Bones bohaterowie, których polubiłam na samym początki - ale to już wiecie - i ten fakt nie uległ zmianie. Przez dwa wcześniejsze tomy serii towarzyszyłam w ich literackiej podróżny, jednak ta trzecia wyprawa do ich świata, okazała się najbardziej niebezpieczna. Dwójka głównych bohaterów oraz ich przyjaciele mają twardy orzech do zgryzienia, muszą stawić czoła wielkiemu zagrożeniu - ich zwycięstwo nie jest pewne,  dodatkowo nie obejdzie się bez ofiar...

Będąc przy bohaterach, wspomnę o kreacji postaci drugoplanowych. Autorka nie skupia się na dokładnym sportretowaniu mniej ważnych osób, poświęciła im bardzo mało "przestrzeni", a jednak udało się jej podkreślić wady i zalety oraz pozwolić czytelnikowi na ocenę ich postępowania.

W poprzednich tomach istotami paranormalnymi były wampiry i ghule, ale autorce było chyba mało i tym razem do akcji wkraczają przerażające zombie i potężna magia. 
Nie będę ukrywać, że treść jest pełna zaskakujących momentów, przesiąknięta tajemnicami, krwią, nie brakuje jej spisków i śmierci.

Osiemdziesiąt procent opisanych wydarzeń skupia się na walkach i krwawych scenach. Zobrazowane sytuacje pobudzają wyobraźnię, czasem mogą przerazić (choć niekoniecznie) czy zbulwersować. Pozostałe dwadzieścia procent to sprawy rodzinne oraz relacje Cat i Bonesa, który ma rywala do serca ukochanej.
Zdecydowanym plusem trzeciego tomu jest wartka akcja. Nie ma czasu na odprężenie, wydarzenia wywołują dużą dawkę skrajnych emocji, tylko nieprzerwane czytanie może je ujarzmić. 

Autorka odpowiednio buduje napięcie, bardzo trudno odgadnąć jej myśli, przewidzieć kolejny krok. Powtórzę, słowa, których użyłam opisując tom pierwszy - " Frost potrafi wy- porcjować dynamiczną akcję i romantyczną stronę powieści" w tak udany sposób, że poznawanie treści jest szybkie, wciągające i dość przyjemne. 

Z czystym sumieniem mogę przyznać, że moje wrażenia, wraz z rozwojem fabuły były coraz lepsze. W ostatecznym rozrachunku tom trzeci serii o Nocnej Łowczyni wypada najlepiej...

Cóż mi pozostało - mieć nadzieję, że wydawnictwo Mag, w końcu wyda kolejny tom.


Książka bierze udział w wyzwaniu: 
Czytam fantastykę16 komentarzy:

 1. O tej serii dużo słyszałam i muszę ci się przyznać, że mogłaby mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O masz, osiemdziesiąt procent treści to walki i akcja? Cóż za tempo :D Ja wolę jednak spokojniej płynące historie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. A u mnie wszystkie trzy tomy dalej czekają aż dam im szansę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę czym prędzej zabrać się za trzeci tom, gdyż pierwszy i drugi szalenie mi się spodobał i liczę na powtórkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja sobie zamówiłam 1 tom :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Hm.. Może się skuszę i gdy wyzbędę się jednej kupki książki, gdy przeczytam, zapewnię sobie kolejną i nie wykluczam tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Już masz całą sagę za sobą(tę wydaną po polsku), a ja jeszcze nie zaczęłam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Często tak się zdarza, że jedne tomy są lepsze, a drugie gorsze. Autor też człowiek i miewa gorsze dni, ale dostajemy rekompensatę w postaci lepszej fabule i ciekawiej przedstawionych autorów. :)
  Już wcześniej pisałam, że jeszcze nie czytałam tej serii, ale muszę kiedyś to nadrobić. Teraz mam takie zamglone wspomnienia półek w bibliotece, gdzie stały jakieś części tej historii, ale nie jestem tego pewna. Przecież nasze umysły kochają płatać figle. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię takie postacie jak zombie. Chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie przeczytam z prostej przyczyny - nie interesuje mnie :/

  OdpowiedzUsuń
 11. Ta seria książek niesamowicie mnie wciągnęła i żałuję, że do tej pory nie ma w Polsce kontynuacji :/

  OdpowiedzUsuń
 12. Te tytuły mają genialne co? Już widzę wzrok mojej mamy, gdyby zobaczyła w moich rękach taki tytuł. Wrażliwa jest ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Dwie części czekają na półce :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Cieszę się że seria trzyma poziom przez cały czas, ponieważ mam ją w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 15. musze się wziąść za czytanie od pierwszej częsci :)

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga